Судове рішення #9083499

                                                                                                                                                           

У Х В А Л А

12 травня 2010 року                                                         місто Вінниця

         Суддя апеляційного суду Вінницької області Чуприна В.О., в порядку розгляду питання щодо прийняття до розгляду апеляційної скарги  Військової частини А 0549 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 21 березня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 0549 про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення,   встановив :

На розгляд до апеляційного суду Вінницької області з Київського апеляційного адміністративного суду разом зі справою 25.04.2010 р. надійшла подана 20 січня  2009 року  апеляційна скарга Військової частини А 0549 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 21 березня 2007 року.

Реєстрація даної справи у Київському апеляційному адміністративному суді проведена 2.06.2009 року.

Однак у  порушення вимог ч.ч.2 і 3 ст.189 КАС України у справі немає ухвали про відкриття апеляційного провадження, що мала б бути постановлена суддею-доповідачем протягом трьох днів. Так само не має ухвал про рух справи, як то залишення скарги без руху, повернення скарги або відмову у відкритті апеляційного провадження.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов язаних із соціальними виплатами»  (набрав чинності  з 10.03.2010 р.), визначається, що після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 КАС України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини 1 статті 18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.

В інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 10.03.2010 р. №310/11/13-10 за підписом голови суду О.Пасенюка адміністративні суди України орієнтовано на те, що питання про передачу позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг (подань), за якими провадження не відкрито, вирішується постановленням ухвали .

Зазначена позиція в певній мірі кореспондується з положеннями  Розділу ІV глави першої  КАС України стосовно розгляду питання про передачу справи, відкритої провадженням, колегією суддів  апеляційного адміністративного суду в складі трьох суддів за правилами розгляду справи судом першої інстанції з урахуванням особливостей, встановлених цією главою (ч. 1 ст. 196 КАС).

Між тим, всупереч вимог наведеної норми процесуального права, питання про передачу адміністративної справи вирішено не ухвалою суду, а супровідним листом, підписаним керівником апарату Київського апеляційного адміністративного суду.  

Оскільки питання про передачу адміністративної справи до апеляційного суду Вінницької області вирішено не у процесуальний спосіб, надіслана справа з апеляційною скаргою підлягає поверненню до Київського апеляційного адміністративного суду.

На підставі викладеного, керуючись Законом України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов язаних із соціальними виплатами» та ч. 3 ст. 297 ЦПК України, ухвалив :

    Апеляційну скаргу  Військової частини А 0549 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 21 березня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 0549 про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення – повернути до Київського апеляційного адміністративного суду для вирішення питання у спосіб, передбачений процесуальним законом.

    Копію ухвали направити заявнику - Військовій частині А 0549.

    Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України  протягом двох місяців.

    Суддя – доповідач :                 В.О.Чуприна

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація