Судове рішення #9081038

Справа №2-1397/2010/1231

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕН Е М     УКРАЇНИ

11 травня 2010 року Стахановський міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді     Бондаренко Н.О.

при секретарі     Кличовій А.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стахановської міської Ради в особі виконавчого комітету про продовження строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, звернувшись до суду, вказав, що його матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року належала квартира АДРЕСА_1. Він фактично вступив у спадщину, оскільки він періодично проживав в указаній квартирі, робив там ремонт, розпорядився майном яке залишилося після смерті матері. Він вважав себе власником квартири ще і тому , що інших спадкоємців не має . Крім того , помилково вважав , що заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори після спливу шести місяців з дня смерті спадкодавця .

Просить суд визнати причину пропуску строку на прийняття спадщини поважною, призначити йому додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка наступила ІНФОРМАЦІЯ_1 року до державної нотаріальної контори в м. Стаханові за місцем відкриття спадщини.

Позивач просить справу розглядати у його відсутність, на позові наполягає.

Представник Стахановської міської Ради заперечень проти позову не має, просить розглядати справу у відсутності представника.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при попередньому судовому розгляду і позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні було встановлено, що відповідно до договору дарування квартири від 10.12.2001 року ОСОБА_2 належала квартира АДРЕСА_1. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті до Стахановської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався.

Як було встановлено у судовому засіданні позивач ОСОБА_1 раніше не владнав питання зі спадщиною через свою юридичну неосвіченість.

Відповідно до ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд вважає можливим визначити позивачеві додатковий строк 3 місяці, який буде достатнім для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст. 10,11,12,27,31,130,169,174,215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання причини пропуску строку на прийняття спадщини поважною, визначення додаткового строку задовольнити у повному обсязі.

Визнати причину пропуску ОСОБА_1 строку на прийняття спадщини поважною, визначити йому додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті - ОСОБА_2 яка наступила ІНФОРМАЦІЯ_1 року до нотаріальної контори м.Стаханова за місцем відкриття спадщини.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація