Справа №2-а-21/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2010 року.
Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі
головуючого судді: Кулик Т.Г.
при секретарі: Ляміній А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Макіївці цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Червоногвардійському районі міста Макіївки про визнання неправомірною бездіяльність та стягнення щомісячної доплати до пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Червоногвардійському районі міста Макіївки про визнання неправомірною бездіяльність та стягнення щомісячної доплати до пенсії, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до статті 1 Закону України №2195-4 від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» вона є дитиною війни. Згідно зі статтею 6 зазначеного Закону з першого січня 2006 року їй повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Згідно рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року за справою №6-рп/2007 (№1-29/2007) вона має право з 9 липня 2007 року отримувати доплату до пенсії щомісячно у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком. Конституційний Суд визначив, що не можуть скасовуватись чи змінюватись обсяги прав і обов’язків, пільг, компенсацій і гарантій громадян, передбачених законами України.
Доплати, зазначені у ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» УПФУ Червоногвардійського району міста Макіївки не проводились. З 01.01.2008 року набрав чинності Закон України «Про державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів», яким обмежено її право на отримання підвищення у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком, та встановлено, що вона має отримувати підвищення лише у розмірі 10% від мінімальної пенсії за віком. Але, з 22.05.2008 року рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 визнано неконституційними деякі положення Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів», у тому числі про встановлення надбавки для дітей війни у розмірі 10% від розміру прожиткового мінімуму. Отже, на теперішній час діє редакція ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», де зазначено, що вона повинна отримувати доплату до пенсії щомісячно у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком.
Позивачка у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила відновити строк звернення до суду за захистом порушеного права на отримання щомісячної доплати до пенсії з 01 січня 2006 року, визнати протиправним бездіяльність відповідача по не нарахуванню та невиплаті їй щомісячної доплати до пенсії з 01.01.2006 року, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй щомісячну доплату до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком для непрацездатних осіб, у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01.01.2006 року по 31.12.2009 та зобов’язати у подальшому виплачувати їй доплату до пенсії.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та дату слухання справи був повідомлений належним чином, про причину своєї неявки не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи суду не надавав.
У письмових запереченнях відповідач зазначив, що у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі №1-29/2007р. законодавчим органом не прийнято жодного нормативного акту на виконання вказаних вимог Закону, не визначено на законодавчому рівні які органи повинні виплачувати підвищення пенсії, за рахунок яких коштів і джерел, в якому порядку, яким чином обчислювати вказаний розмір. Таким чином, немає підстав вважати, що саме органи Пенсійного фонду України повинні виплачувати таке підвищення із бюджету Пенсійного фонду. Підпунктом 2 пункту 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» внесені зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а саме: текст статті 6 викладений в такій редакції: «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни». Відповідно до ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни – на 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року визнані такими, що не відповідають Конституції України, положення, зокрема, п.41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Відповідно до принципу дії нормативно-правового акту у часі, у зв’язку з прийняттям нової редакції ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» , редакція зазначеної статті до 01.01.2008 року втратила свою чинність. На підставі рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року втратила чинність нова редакція ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Законодавством України не передбачено автоматичного відновлення дії норми, яка втратила чинність на підставі нормативно-правового акту, який було визнано у подальшому неконституційним.
Для врегулювання ситуації, 28.05.2008 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», відповідно до п.8 якої встановлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у твердих розмірах: з 22 травня – 48,10 гривень, з 1 липня – 48,20 та з 1 жовтня – 49,80 гривень. Таким чином, підвищення дітям війни виплачується органами Пенсійного фонду відповідно до чинного на певний час законодавства. Крім того, статтею 99 КАС України встановлено річний строк звернення до суду. Згідно ст.100 КАС України пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову, тому просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Дослідивши письмові докази по справі, заслухавши пояснення позивачки, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про соціальних захист дітей війни» до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, віднесена до категорії дітей війни, знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Червоногвардійському районі міста Макіївки та отримує пенсію за віком.
Статтею 8 КАС України визначено, що забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини. Факт відсутності визначення та врегулювання на законодавчому рівні питання визначення величини мінімальної пенсії за віком, що застосовується для обчислення підвищення пенсії особам, яким встановлено статус «дитини війни» не може бути підставою для позбавлення позивача визначених державою соціальних гарантій та підтримки його як дитини війни.
Стаття 9 КАС України визначає, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до вимог ст.19 ч.2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною третьою статті другої КАС України встановлено перелік обставин, які підлягають перевірці з боку суду у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни» (2195-15), який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. В статті 7 цього закону зазначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється тільки за рахунок коштів Державного бюджету України. Частина друга статті третьої цього закону визначає, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Проте цілий ряд нормативно-правових актів, виданих пізніше, був спрямований на зміну, скасування чи зупинення дії цієї норми.
Так, пунктом 17 статті 77 Закону України «про державний бюджет України на 2006 рік» від 20 грудня 2005 року №3235-ІУ, який набрав чинності з 01 січня 2006 року, зупинено дію абзацу 7 статті 5 та статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року за №2195-ІУ.
Пунктом 12 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року, дію цієї статті знову було призупинено, натомість статтею 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» передбачене підвищення до пенсії дітям війни в меншому розмірі. Рішення Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 09.07.2007 року ці норми закону, а саме: п.12 ст.71, ст.111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»,- були визнані такими, що не відповідають Конституції України, (є неконституційними). Згідно до п.3 Рішення КМ/СУ, вони втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Підпунктом 2 пункту 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» у тексті статті 6 закону №2195-ІУ були внесені зміни, норма була викладена у новій редакції, і стала містити посилання на статтю 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, агнатії їх соціального захисту»,- передбачені якою розміри соціальних дотацій ветеранам і учасникам війни поширили свою дію на дітей війни також. Зазначена норма бюджетного закону,- пп.2 п.41 розділу ІІ Закону України,- теж була визнана неконституційною і втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення №10-рп від 22 травня 2008 року.
Абзацом першим пункту 8 постанови КМУ від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» встановлено, що підвищення пенсії дітям війни проводиться у таких розмірах: з 22 травня - 48,10 гривень, з 1 липня – 48,20 та з 1 жовтня – 49,80 гривень.
Відповідно до ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, окрім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст.55 Закону України від 16.05.2008 року №279-ІУ «Про Кабінет Міністрів України» постанови КМУ, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування.
Постанова КМУ від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» була опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 12.06.2008 року, але, незважаючи на це, містить ретроактивну норму – п.15 постанови запроваджує набрання нею чинності з 22 травня 2008 року.
Статтею 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 року №835-6 передбачено надання права Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.
Аналіз приписів даної норми передбачає три різновиди соціальних виплат, розмір яких встановлюється Кабінетом Міністрів України, а саме: які:
- визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати;
- в абсолютних сумах;
- у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.
Але, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Таким чином, норми Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» не передбачають право Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної пенсії, тобто, суд вважає, що при сплаті соціальних виплат «Дітям війни» у 2009 році, у зв’язку з вищевикладеним, необхідно застосовувати саме норми Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Згідно до вимог ст.99 ч.2 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Частиною першою статті 100 КАС України передбачено, що пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Наявність прогалини у законодавчому регулюванні виплат дітям війни в частині непоширення мінімального розміру пенсії за віком, встановленого у абзаці першому частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ («… мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність…») на правовідносини, що виникають на підставі інших законів, встановлена Конституційним Судом України (ухвала від 19 травня 2009 року по справі №2-25/2009). Однак з огляду на вимоги ст.8 ч.4 та ст.9 ч.7 мінімальної пенсії за віком виходити з загальних засад законодавства, що регулюють це питання,- ст.3 Конституції України, ст.17 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»,- відповідно до яких мінімальний розмір пенсії є однією з основних державних соціальних гарантій, які не можуть бути нижчими від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Відповідно до абз. 3 ст.2 Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 року, прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім’ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших виплат, виходячи з вимог Конституції та законів України. За ст.19 ч.3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мінімальний розмір пенсії за віком визначається на рівні мінімального споживчого бюджету. Абз. 8 ст.1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що мінімальна пенсія – державна соціальна гарантія, розмір якої визначається саме цим законом. Тому вказівка, що міститься у частині третій статті 28 цього закону про непоширення встановленого частиною першою цієї ж статті розміру мінімальної пенсії за віком на правовідносини, що не регулюються цим законом, не може бути легітимною підставою для застосування мінімальної пенсії за віком у меншому розмірі.
Помилковим є твердження представника відповідача про те, що після визнання недійсною (неконституційною) норми, якою стаття 6 Закону №2195-ІУ була змінена й викладена у новій редакції, автоматичного відновлення старої редакції статті не відбувається, а необхідна спеціальна вказівка законодавця про поновлення її дії.
З цього приводу суд вважає, що відповідно до принципу законності, викладеного у вже наведеній судом нормі ст.9 КАС України, суд не застосовує нормативно-правові акти, які не відповідають Конституції чи законам України, а також міжнародним правовим актам, згода на обов’язковість яких надана Верховною радою України. Не держава утворює право, а право є основою життєдіяльності та існування держави в особі її органів, посадових осіб і організацій. Законами повинно обмежуватися свавілля як фізичних, юридичних осіб, так і самої держави задля загального добра, адже людина, її права і свободи, визнаються в Україні найвищою цінністю. Адміністративний суд не повинен застосовувати положення правового акту, у тому числі й закону, якщо його застосування суперечить конституційним принципам або порушує права та свободи людини. Такі нормативно-правові акти не тягнуть жодних правових наслідків, і повинні повністю ігноруватися усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими посадовими, службовими особами, які на вимогу частини першої цієї статті, повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України. Недійсними положення п.12 статті 71, статті 111 Закону України «Про державний бюджету України на 2007 рік», пп.2 п.41 розділу ІІ Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» визнані з дати ухвалення відповідних рішень КСУ (22.05.2008 року), але не відповідали Конституції вони від дати їх прийняття. З урахуванням викладеного, незаконний (тобто такий, що не відповідає конституції України, неконституційний) нормативно-правовий акт не тягне жодних правових наслідків, і не може змінювати чи скасовувати (зупиняти дію) чинного (прийнятого відповідного до Конституції та законів України) нормативно-правового акту.
З огляду на означене вище, керуючись принципами верховенства права і закону, суд приходить до висновку, що протягом 2007-2008 років позивачка мала право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність.
Норми пункту 17 статті 77 Закону України «Про державний бюджет України на 2006 рік» Конституційним судом України на предмет їх відповідальності Конституції України не розглядалися, і недійсними (неконституційними) у встановленому законом порядку не визнавалися. Ці закони мають однакову юридичну силу за ієрархією, регулюють спірні питання, але видані пізніше, ніж Закон №2195-ІУ. Давати оцінку цим законам на предмет їх відповідальності Конституції України до повноважень адміністративного суду не входить. Таким чином, в адміністративного суду на час розгляду справи немає правових підстав не застосовувати зазначені норми законів, у зв’язку з чим дії відповідача, спрямовані на їх виконання, протиправними визнані бути не можуть, а позовні вимогу у цій частині (за 2006 рік) задоволенню не підлягають.
Перевіряючи дії відповідача, як суб’єкта владних повноважень на предмет їх відповідальності ст.19 Конституції України, ст.2 ч.3 КАС України, суд виходить з такого:
Оскільки навіть після прийняття Конституційним Судом України рішення №6-рп/2007 від 09.07.2007 року з 01.04.2007 року, яким визнано неконституційним положення пункту 12 статті 71, статті 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», Пенсійний фонд України сплачував позивачці підвищення до пенсії за віком у розмірах, встановлених визнаними недійсними законодавчими актами, а не чинним Законом №2195-ІУ, - суд приходить до висновку, що дії відповідача не ґрунтуються на законі, не відповідають вимогам п.1 ч.3 ст.2 КАСУ та ст.19 Конституції України,- тому визнаються судом протиправними.
З 22 травня 2008 року відповідачем виконувався підзаконний нормативний акт (постанова КМУ №530), який суперечив чинному та той час закону (закон №2195-ІУ), а тому, за принципами верховенства закону й ієрархічності нормативно-правових актів, не міг бути застосований взагалі. Отже, такі дії відповідача не ґрунтуються на законі, не відповідають вимогам п.1 ч.3 ст.2 КАС України та ст.19 Конституції України,- тому визнаються судом протиправними.
Що стосується вимоги позовної заяви про зобов’язання відповідача здійснювати нарахування щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату в майбутньому,- суд не може передбачити наявність підстав для задоволення цієї вимоги на майбутній час,- тому приходить до висновку, що позовні вимоги у цій частині не обґрунтовані й не підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про необхідність застосування строку позовної давнини та можливість поновлення строку звернення до суду, суд виходить з тих обставин, на які посилається позивачка як на підставу для такого поновлення, та з того факту, що представник відповідача наполягав на застосуванні наслідків, передбачених ст.100 ч.1 КАС України, тобто на відмові у позові з підстав пропуску строку звернення до суду. Так, позивачка зазначила юридичну необізнаність як причину для пропущення строку звернення до суду. Проте необізнаність позивачки не може бути визнана поважною причиною для пропущення строку звернення до суду, як і підставою для його поновлення, оскільки усі закони, нормативно-правові акти, судові рішення, є доступними для ознайомлення усіма громадянами, і можливість обізнаності людини про те чи інше положення законодавства залежить виключно від бажання цієї людини. Позивачка щомісяця отримувала пенсію і підвищення до неї, тобто усвідомлювала її розмір і мала можливість з’ясувати, з яких виплат вона складається. Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачка не знала, але повинна була і могла (мала реальну можливість) знати про порушення свого права з дати опублікування Рішення КСУ №6-рп/2007 від 09.07.2007 року та №10-рп/2008 від 22.05.2008 року. Право на судовий захист гарантується кожному (стаття 6 КАСУ). Особа, право, свобода чи інтерес якої порушуються, не визнаються чи оскаржуються, має право на звернення до суду за їх захистом чи поновленням. Проте позивачка звернулася до суду лише 10 листопада 2009 року. Будь-яких інших підстав для поновлення строку звернення до суду позивачем не наведено та не доведено.
Враховуючи викладене суд визнає, що вимоги позивачки про виплату їй підвищення до пенсії у розмірі, визначеному в статті шостій Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за періоди з 10 листопада 2008 року по 31 грудня 2008 року та з 01 січня 2009 року по 10 листопада 2009 року (по день подачі позову до суду) обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71, 86, 160-163, 181 КАС України, п.5 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, ст.22 Закону України «Про судоустрій в Україні», п.16 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій в Україні», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Червоногвардійському районі міста Макіївки про визнання неправомірною бездіяльність та стягнення щомісячної доплати до пенсії задовольнити частково.
Визнати відмову відповідача у нарахуванні й виплаті ОСОБА_1 як дитині війни підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,- протиправною.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Червоногвардійському районі міста Макіївки здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 як дитині війни підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за рахунок коштів Державного бюджету України, за період з 10 листопада по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 10 листопада 2009 року, з урахуванням фактично здійснених виплат.
У задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі і подачі після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя:
- Номер: 2-а-21/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-21/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Кулик Тамара Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2015
- Дата етапу: 15.09.2015
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-21/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Кулик Тамара Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.01.2010
- Дата етапу: 13.01.2010
- Номер:
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-21/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Кулик Тамара Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2010
- Дата етапу: 06.01.2010
- Номер: б/н
- Опис: про визнання дій протиправними
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-21/10
- Суд: Теплодарський міський суд Одеської області
- Суддя: Кулик Тамара Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.02.2010
- Дата етапу: 24.02.2010
- Номер: 2-а-21/10
- Опис: зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-21/10
- Суд: Жовківський районний суд Львівської області
- Суддя: Кулик Тамара Григорівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.03.2008
- Дата етапу: 21.05.2010