Судове рішення #90704548

НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 2-3045/10

№ б/н

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 липня 2010 року

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Соколянської О.М.,

секретарі Мартиновій М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Мар`янівської сільради Новомосковського району, третя особа: Новомосковська районна державна нотконтора про визнання права власності у порядку спадкування,

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовом в якому вказала, що 28.05.1997 року вона разом з батьком - ОСОБА_3 , та дочкою ОСОБА_4 приватизували квартиру АДРЕСА_1 . 14.05.2008 року ОСОБА_3 склав заповіт, посвідчений секретарем, Мар`янівської сільради Новомосковського району, згідно якого заповів позивачці свою частку квартири м.Дніпропетровську та земельну ділянку площею 0.25 га яка розташована на території Мар`янівської сільради Новомосковського району. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Дана квартира знаходилася в спільній сумісній власності позивачки її дочки та батька. Встановлений законом строк позивачка звернулася до нот контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька. Позивачка отримала відмову у оформлені спадщини на частку батька у зв`язку з тим, що не була визначена частка померлого у спільному майні. За життя між співвласниками квартири договір поділу нерухомого майна укладений не був. В зв`язку з вищевикладеним, позивачка в своїй заяві просить суд визначити рівними частки у праві спільної сумісної власності, та визнати за нею право власності на 1\3 частину квартири, та визнати право власності на 1\3 частину квартири у порядку спадкування за заповітом після смерті батька. Також просить визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 0.25 га, яка розташована на території Мар`янівської сільради Новомосковського району після смерті.

Представник позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

ОСОБА_2 в судове засідання не явилася надавши суду заяву про слухання справи без її участі ас.28.

Представник Мар`янівської сільради Новомосковського району в судове засідання не явився, надавши суду заяву про слухання справи без їх участі ас.27.

В судове засідання представник третьої особи - Новомосковської районної державної нотаріальної контори не з`явився, просить розглянути справу без його участі ас.26.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, з наступного.

Відповідно до вимог ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

В судовому засіданні було встановлено, що позивачка разом з дочкою ОСОБА_2 , 1979 року народження та батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 приватизували квартиру АДРЕСА_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть ac.11.

14.05.2008 року ОСОБА_3 залишив заповіт, яким заповів позивачці все своє майно, яке на день смерті йому належить на праві власності ас.10.

В зазначений законом строк позивачка звернулася до нот контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька, але у видачі свідоцтва на право на спадщину за законом їй було відмовлено, тому що не виділені частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності ас.16.

Згідно ч.2 ст. 370 та ч.2 ст. 372 ЦК України, в разі виділення частки чи поділу майна, що знаходиться в спільній сумісній власності, частки вважаються рівними, якщо інше не встановлене договором.

В судовому засіданні не встановлено наявність іншого договору щодо спірного майна. Таким чином, суд вважає, що частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності, є рівними. Таким чином позивачці належить 1\3 частина спірної квартири.

Враховуючи вище викладене суд вважає можливим признати за позивачкою право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 , та 1\3 частини квартири АДРЕСА_1 у порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_7 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю належала земельна ділянка площею 0.25 га під будівництво житлового будинку від 28.06.1996 року по АДРЕСА_3 ас.9. ОСОБА_7 належав будинок з господарчими будівлями по АДРЕСА_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_7 померла

Після її смерті спадкове майно прийняли її сини: ОСОБА_8 та ОСОБА_3 , що підтверджується документом на ас.14.

ІНФОРМАЦІЯ_5 помер ОСОБА_8 .. Після смерті брата, ОСОБА_3 звернувся до нотконтори з заявою про прийняття спадщини на 1\2 частину будинку та земельної ділянки по АДРЕСА_3 , яка належала померлому.

15.07.2003 року ОСОБА_8 отримав свідоцтво про право на спадщину за законом на 1\2 частину будинку та земельної ділянки по АДРЕСА_3 , яка належала померлому ОСОБА_8 ас.12

Відповідно до ст.125, 126 ЗК України право власності виникає після одержання її власником Державного акту на земельну ділянку.

ОСОБА_3 за життя не отримав Державного акту на земельну ділянку площею 0.25 га.

Відповідно до ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника. Судом встановлено, що ОСОБА_3 в липня 2003 року отримав у власність - будинок з господарчими будівлями по АДРЕСА_3 , які розташовані на земельній ділянці площею 0.25 га, якими користувався до дня смерті.

28.10.2009 року позивачка отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на будинок з господарчими будівлями по АДРЕСА_4 .

Відповідно до ст.377 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах встановлених для попереднього землевласника.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим визнати за позивачкою право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 0.25 га, яка розташована на території Мар`янівської сільради Новомосковського району після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Керуючись ст.7. 10, 60, 88 ЦПК України, ст.ст.370,1261,1270 ЦК України, суд -


вирішив:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Мар`янівської сільради Новомосковського району, третя особа: Новомосковська районна державна нотконтора про визнання права власності у порядку спадкування, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , 1959 року народження право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 .

Визнати за ОСОБА_1 , 1959 року народження право власності в порядку спадкування за заповітом на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_2 , 1979 року народження право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1 .

Визнати за ОСОБА_1 , 1959 року народження право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку площею 0.25 га, яка розташована на території Мар`янівської сільради Новомосковського району після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

З дня проголошення рішення суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду.

На рішення суду протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга після подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя О.М.Соколянська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація