У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі :
головуючого Міщенка С.М., Глоса Л.Ф.,
суддів Таран Т.С., Коротких О.А., Таран Т.С., Коротких О.А. Коротких О.А.,
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 13 квітня 2010 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Хмельницької області на постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області від 15 вересня 2009 року, якою щодо
ОСОБА_5,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
такого, що немає судимості,
на підставі ст. 47 КК України закрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 122 України у зв’язку з передачею його на поруки трудовому колективу дочірнього підприємства «Деражнянський плодоконсервний завод ОСС».
В апеляційному порядку справа не розглядалася.
ОСОБА_5 обвинувачувався у тому, що він 6 червня 2009 року близько 23 год., перебуваючи в с. Черешенька Деражнянського району Хмельницької області, на ґрунті особистих неприязних стосунків наніс ОСОБА_6 удари руками по тулубу, спричинивши потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
У касаційному поданні прокурор порушує питання про скасування постанови з направленням справи на новий судовий розгляд у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону. На думку прокурора, суд необґрунтовано звільнив ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України, оскільки він на вказаному підприємстві не працював.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що воно задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ст. 47 КК України, ст. 10 КПК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємств, установи чи організації.
Виходячи із роз’яснень, які містяться в ч. 3 п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23 грудня 2005 року “Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності”, звільнення від кримінальної відповідальності можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки.
Як убачається з матеріалів справи під час розгляду місцевим судом справи по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, за клопотанням підсудного до матеріалів справи було долучено витяг з наказу про прийняття ОСОБА_5 на роботу на дочірнє підприємство «Деражнянський плодоконсервний завод ОСС», клопотання трудового колективу та витяг з протоколу загальних зборів зазначеного трудового колективу про передачу ОСОБА_5 на поруки цьому колективу. Згідно з даними протоколу судового засідання прокурор, який брав участь у розгляді справи, з урахуванням наданих підсудним необхідних документів, вважав за можливе звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки трудовому колективу дочірнього підприємства «Деражнянський плодоконсервний завод ОСС».
За таких обставин колегія суддів вважає безпідставними доводи касаційного подання прокурора про необґрунтованість звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності з передачею на поруки трудовому колективу, оскільки постанова суду першої інстанції винесена з дотриманням вимог ст. 47 КК України та ст. ст. 7-1, 10, 282 КПК України.
У зв’язку з тим, що передбачені ч. 1 ст. 398 КПК України підстави для скасування або зміни постанови щодо ОСОБА_5 відсутні, підстав для призначення даної справи до касаційного розгляду із повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб, немає.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
відмовити в задоволенні касаційного подання заступника прокурора Хмельницької області щодо ОСОБА_5, звільненого від кримінальної відповідальності постановою Деражнянського районного суду Хмельницької області від 15 вересня 2009 року.
судді:
Міщенко С.М. Таран Т.С. Коротких О.А.