ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2а-144/10/0614
19 квітня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області в складі
головуючої судді Збицької К.Д.,
з участю секретаря Гузікової І.І.,
представника відповідача Філоненко О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Малині адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради та управління Пенсійного фонду України в Малинському районі про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
встановив:
У січні 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаним позовом. Просить визнати дії відповідачів незаконними та зобов’язати:
- управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради донарахувати та виплатити грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва у розмірі 30% мінімальної заробітної плати відповідно до ст.37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закону) за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року в сумі 2296грн.20коп.;
- управління Пенсійного фонду України в Малинському районі донарахувати та виплатити доплату до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року відповідно до ст..39 Закону в сумі 7775грн.60коп., відповідно до ст.51 Закону 918грн.90коп.
Посилається на те, що їй, як особі, яка постійно проживає на території посиленого радіоекологічного контролю, за зазначений період проводилась виплата не у розмірах, визначених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а в твердих грошових сумах, визначених постановою Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року.
У судовому засіданні позивач підтримала позов з підстав, зазначених у заяві.
Представник відповідача 1 - Управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради позов не визнала. Пояснила, що видатки на виплату коштів, передбачених статтями 37,39,51 Закону № 796 здійснюються у розмірах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Постанова № 836) відповідно до бюджетних надходжень. Рішення Конституційного Суду України щодо визнання неконституційними у 2009 році положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» прийнято не було.
Представник відповідача 2 - Управління Пенсійного Фонду України в Малинському районі у судове засідання не з’явився. Подав заяву про розгляд справи у його відсутності та заперечення проти позову, посилаючись на те, що фінансування витрат, пов’язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок Державного бюджету України відповідними розпорядниками бюджетних коштів, яким Пенсійний фонд відповідно до ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не являється. Також зазначив, що позивачці були проведені нарахування та виплати додаткової пенсії у розмірі 5% від прожиткового мінімуму за зазначений ним період, про що надав довідку.
2.
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх наданими доказами, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивач є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії та в спірний період часу проживала у м. Малині Житомирської області, яке віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю (а.с.5,6), та відповідно до положень статей 37,39,51 Закону № 796 має право на відповідні компенсації, доплати та допомоги.
Дію абзацу другого частини першої статті 37 та абзацу четвертого частини першої статті 39 Закону зупинено на 2008 рік згідно із Законом «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 його дію відновлено. Це рішення діяло з моменту його прийняття та до закінчення бюджетного року, тобто, до 31 грудня 2008 року.
Стаття 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» від 26 грудня 2008 року надає право Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбаченими за відповідними бюджетними програмами.
Таким чином вимоги позивача про визнання неправомірними дій відповідачів та виплату недоплачених сум за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року задоволенню не підлягають.
Статтею 51 Закону № 796 визначено, що особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Як зазначено в підпункті 4 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №530 від 25.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих громадян» щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, що виплачується відповідно до ст.51 Закону №796, виплачується у розмірі 5% до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.
Надана представником управління Пенсійного фонду України в Малинському районі довідка свідчить про те, що передбачені ст.51 Закону №796 виплати позивачеві проводились, тому вимоги в цій частині є безпідставними.
Керуючись ст.ст. 11,69,71,158 –163,167 Кодексу адміністративного судочинства України , Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -
постановив:
відмовити в задоволенні позову ОСОБА_2 за безпідставністю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Малинський районний суд до апеляційного суду Житомирської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча