Рішення 2-2567-2010.
Іменем України
5 травня 2010 року Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області
У складі судді Хомченко Л.І.
при секретарі: Зибаревой Т.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Горлівки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області третя особа на стороні відповідача Головне управління державного казначейства України у Донецької області про зобов'язання зробити перерахунок та виплату доплати до пенсії.
В С Т А Н О В И В :
26.03.2010року позивач звернувся з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області про зобов'язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30 % у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" як дитині війни за період з 1.01.2009 року по 31.12.2009 року , у сумі 1240,2 . В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він має статус "дитини війни" у зв'язку з чим, у відповідності до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", виплачувана пенсія повинна підвищуватись на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком..
Позивачка у судове засідання не з’явилась у заяві просила розглянути справу у її відсутність (а .с. 26) .
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи його було повідомлений належним чином ( а. с. 21), відповідач надав заяву у який просив розглядати справу без участі його представника (а.с15) ) На адресу суду надійшли заперечення проти позову, у яких відповідач посилається на те, він правильно нарахував позивачу доплату до пенсії згідно вимог діючого законодавства, підвищення до пенсії дітям війни виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України, а не за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Вимоги позивача щодо підвищення доплати до пенсії ї вважає незаконними, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи Головного управління державного казначейства України у Донецької області у судове засідання не з'явився про час та дату розгляду справи його було повідомлено належним чином (с23 )
Дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає
задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивач має правовий статус "дитина
війни", що підтверджується пенсійним посвідченням (а. с10 )
Відповідно до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що
виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст. 71 Закону України Про Державний бюджет України на 2009 рік від 26.12.2008 року було надано право Кабінету Міністрів України у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат ,які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати ,в абсолютних сумах у межах асигнувань ,передбачених за відповідними бюджетними програмами .
Але на виконання вищезазначеної норми кабінетом Міністрів України
не приймалося окремої постанови щодо встановлення у 2009 році розміру підвищення до пенсії особам ,віднесеним до категорії .,дитина війни. П 8 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян ,що дитям війни (крім тих ,на яких поширюється дія законів України Про статус ветеранів війни ,гарантії їх соціального захисту ,,та Про жертви нацистських переслідувань ,до пенсії або щомісячного довічного грошового
утримання чи державної соціальної допомоги ,що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у таких розмірах : з 22 травня 48,1гривень ,з липня 28,2 з 1 жовтня 49,8 гривень. Розмір підвищення до пенсії з 1 січня 2009 року цією постановою не визначений та змін стосовно цього питання у 2009 році в вищезазначену постанову не вносилося .Таким чином ,стаття 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни з 1 січня 2009 року по дійсний час є діючою в наступній редакції ,,дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога ,що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Тому вимоги позивача що до визнання дій відповідача неправомірними що до нарахування та сплати йому підвищення до пенсії за 2009 рік як дитині війни слід задовольни повністю так як вони обґрунтовані вимогами діючого законодавства
Враховуючи, що позивачу починаючи з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року сплачується підвищення: до пенсії у розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у сумі 49,8 гривень щомісячно ( а.с.12 )
Відповідач мав право на отримання підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік у сумі 1240,2 гривен з наступного розрахунку з січня по жовтень 2009 року з мінімальної пенсії 498 гривень ,з листопада по лютий 2010 року -573гривень .,
З січня по жовтень 2009 року за 10 місяців 498х30%= 149,4 гривень х 10 місяців = 1494 гривень.
З листопада по грудень за 2 місяці ( 573 х30 % ) х2 місяця = 171,9гривень х2 місяця = 343,8гривень .
Усього за 2009 рік доплата до пенсії позивачу повинна скласти 1494+343,8 = 1837,8гривен .
Згідно наданої довідки(а.с12 ) відповідач фактично сплатив доплату позивачу за 2009 рік у сумі 49,8 х12= 597,6 ,тобто недоплата складає 1837, 8- 597 ,6 = 1240,2гривень
і тому слід зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області здійснити нарахування та виплату на користь позивача підвищення до пенсії , у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни з 1.01.2009 року по 31 грудня 2009 року у сумі 1240,2 гривень відповідно до вимог статті 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни ,в редакції яка діяла в цей період ,у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ч 1 ст. 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ,з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність ,з врахуванням фактично здійсненних виплат .
За судові витрати відповідно до вимог ст 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивачки слід стягнути 8,5 гривень за оплату судового здору ( а .с.1) та 37 гривень за витрати за інформаційне технічне забезпечення (а..с.2 )
Керуючись, ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни ст..ст.10,60,88,208 -218 ЦПК України ,суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити .
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії , у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни з 1 січня 2009 року по 31грудня 2009 року відповідно до вимог статті 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни , в редакції яка діяла в цей період , у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ч 1 ст. 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ,з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб ,які втратили працездатність ,з врахуванням фактично здійсненних виплат у сумі 1240,2 гривень .
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Горлівки Донецької області на користь ОСОБА_1 за судові витрати 45,5 гривень
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Калінінський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги .
Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо скарга подається в строк ,встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .
Суддя :