Судове рішення #9059066

Справа № 2-391/10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

21 квітня 2010 року

Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:

головуючого судді: Червоненка Д.В.

при секретарі: Білодід О.О.

з участю позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: Клівець Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Таврійської міської ради Херсонської області в особі виконавчого комітету про визнання права власності на спадкове майно, -

      в с т а н о в и в:

      Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати ОСОБА_3. Після смерті матері відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 яку вона прийняла, оскільки на день смерті матері була зареєстрована та проживала разом з нею. Проте отримати свідоцтво про право на спадщину на будинок вона не може внаслідок відсутності правовстановлюючих документів. Просила визнати за нею в порядку спадкування право власності на будинок АДРЕСА_1

    В судовому засіданні позивач позов підтримала із зазначених підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала.

            Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та матеріали інвентарної справи на будинок АДРЕСА_1 вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує право власності.    

    Дослідивши матеріали інвентарної справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання власником будинку АДРЕСА_1  подружжя ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

При цьому, суд приймає до уваги рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради №321 від 28.10.1970 року, згідно якого ОСОБА_3 надано дозвіл на будівництво житлового будинку, 29.10.1970 року затверджено його проект, будинок був завершений будівництвом та виходить з того, що Цивільний кодекс Української РСР 1963 року не пов’язував момент виникнення права власності на житловий будинок із прийняттям його до експлуатації чи державною реєстрацією прав на нього, а тому відсутність відомостей про прийняття до експлуатації будинку та реєстрацію його власниками своїх прав не позбавляє останніх права власності на нього.    

    Відповідно до свідоцтва про народження серії 1-БП №090266, виданого 03.12.2009 року відділом РАЦС Білопільського районного управління юстиції Сумської області, батьками позивача є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 18.01.1985 року, виданого відділом ЗАГС м. Нова Каховка Херсонської області, позивач уклала шлюб, внаслідок чого їй присвоєно прізвище ОСОБА_1.

    Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 від 10.03.2009 року, виданого Таврійським міськвиконкомом Новокаховської міської ради Херсонської області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2

      Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 виданого Таврійським міськвиконкомом Новокаховської міської ради Херсонської області, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3

    Відповідно до записів про реєстрацію у будинковій книзі на будинок АДРЕСА_1 у вказаному житловому будинку зареєстровані позивач та її батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

    З адресної довідки, виданої Новокаховським МВ УМВС України в Херсонській області,  вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована у спірному будинку з 2001 року.

    Згідно повідомлення Новокаховської державної нотаріальної контори Херсонської області від 28.01.2010 року №80/02-17, після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_3, із заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався, спадкова справа не заводилась, свідоцтво про право на спадщину не видавалось.

    Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.  

    Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно  ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Таким чином судом встановлено, що позивач як спадкоємець першої черги після смерті батьків, у встановленому ч. 3 ст. 1268 ЦК України порядку, прийняла спадщину, проте отримати свідоцтво про право на спадщину за законом в нотаріальній конторі не має можливості внаслідок відсутності правовстановлюючих документів на будинок АДРЕСА_1

Враховуючи, що визнання за позивачем права власності на спадкове майно не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб позов підлягає задоволенню.  

На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд –

                                                            в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на спадкове майно - будинок АДРЕСА_1

На рішення суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя                                                                                             Д.В.Червоненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація