Справа № 2-2009/10
0531
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2010 р. місто Донецьк
Куйбишевський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді ЛАРІОНОВОЇ Н.М.,
при секретарі ІВАНЧЕНКО К.М.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Державна архітектурно-будівельна комісія про визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В:
26.03.2010 р. позивач звернувся до суду і просить визнати за ним у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на домоволодіння, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що на підставі договору на надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, що посвідчений 10.04.1957 року першою Сталінською державною нотаріальною конторою за реєстром № 2-5946, ОСОБА_3 належить домоволодіння, розташоване у АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 Після його смерті залишилось спадкове майно, що складається з вказаного домоволодіння. Вказане домоволодіння заповітено на підставі заповіт. Відповідачка ОСОБА_2, як дочка спадкодавця, є спадкоємицею першої черги, на спадщину не претендує. Спадкове майно позивач фактично прийняв, оскільки з народження постійно мешкає у спадковому домоволодінні. Однак оформити спадщину у нотаріальній конторі не може, оскільки правовстановлюючі документи – договір про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку від 10.04.1957 року не був зареєстрований в Донецькому бюро технічної інвентаризації та його реєстрація після смерті власника не допускається.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі та дав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві обставинам, вказавши, що його дідусь склав заповіт на його ім’я, інших спадкоємців, які б претендували на спадщину не має.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала, та не заперечувала проти його задоволення, вказавши, що позивач прийняв спадщину, в зв’язку з чим є підстави визнати за ним право власності.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, приходить до наступних висновків.
Матеріалами справи встановлено, що спадковим майном є домоволодіння АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку А-1, літньої кухні – Д, прибудови до літньої кухні – д, туалету – Е, ями вигребної – З, гаражу – К, погребу – к, ями смотрової – к1, трубопроводу, огорожі № 3-6, туалету – П., що належить на підставі договору на надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку від 10.04.1957 року, реєстр № 2-5946, ОСОБА_3
В судовому засідання достовірно встановлено, що позивач ОСОБА_1 є онуком ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., що підтверджено письмовими доказами.
У судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 є дочкою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., що підтверджено письмовими доказами.
ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_1., що підтверджується відповідним свідоцтвом про смерть.
Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку А-1, літньої кухні – Д, прибудови до літньої кухні – д, туалету – Е, ями вигребної – З, гаражу – К, погребу – к, ями смотрової – к1, трубопроводу, огорожі № 3-6, туалету – П.
Як вбачається з заповіту від 21 грудня 1994 року, ОСОБА_3 заповів належний йому на праві власності житловий будинок з надвірними прибудовами, що розташований у АДРЕСА_1, онуку ОСОБА_1.
Згідно повідомлення П’ятої донецької державної нотаріальної контори, вбачається, що із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом до майна ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., 14.01.2008 р. звернувся ОСОБА_1.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач фактично прийняв спадкове майно, оскільки звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про проаво на спадщину за заповітом, також позивач з народження мешкає у спадковому будинку, що підтверджується довідкою громадського дільничного комітету № 10.
Рішенням виконавчого комітету Куйбишевської районної в м. Донецьку ради № 36/2 від 16.02.2010 р. затверджений акт прийому в експлуатацію житлового будинку АДРЕСА_1
Проведеною по справі судово будівельно-технічною експертизою встановлено, що житловий будинок літ. А-1 та гараж літ. „К” знаходяться у задовільному стані. Будівництво житлового будинку та гаражу проводилось згідно вимог. Житловий будинок та гараж, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 пригодні до користування. Інженерні комунікації, санітарно-гігієнічні умови відповідають вимогам ДБН.
Вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню, в зв’язку з чим суд у відповідності до ст. 328 ЦК України визнає право власності на спірне спадкове майно, у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку А-1, літньої кухні – Д, прибудови до літньої кухні – д, туалету – Е, ями вигребної – З, гаражу – К, погребу – к, ями смотрової – к1, туалету – П, в порядку спадкування за заповітом за позивачем.
На підставі ст.ст. 328, 364, 370, 1234, 1268-1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 214-215, ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Державна архітектурно-будівельна комісія про визнання права власності – задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на домоволодіння АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку А-1, літньої кухні – Д, прибудови до літньої кухні – д, туалету – Е, ями вигребної – З, гаражу – К, погребу – к, ями смотрової – к1, туалету – П .
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Куйбишевський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подачі заяви про оскарження.
Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом встановленого законом строку на її подання, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Куйбишевського районного
суду м. Донецька Н.М. Ларіонова