Судове рішення #9056886

 Справа №2-591/2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28 квітня 2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

    головуючого – судді Маржиної Т.В.

    при секретарі – Мирошниченко Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Первомайська цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням та зобов’язання знятися з реєстрації за місцем обліку, -

ВСТАНОВИВ:

    02.12.2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з наданим позовом, мотивуючи тим, що їм на праві власності належить жилий будинок по АДРЕСА_1. З жовтня 2007 року та в квітні 2008 року вони зареєстрували у цьому будинку відповідачів, які мали намір у майбутньому купити будинок. До теперішнього часу відповідачі відмовляються укласти договір купівлі-продажу будинку, однак проживають в ньому, виселитись не бажають, чим позбавляють їх права як власників будинку вільно користуватись ним, тобто проживати та розпорядитись будинком, а саме продати іншим особам.

    В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повністю підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 такими, що втратили право користування належним їм будинком, оскільки він потрібен їм самим для проживання та зобов’язати відповідачів знятись з реєстраційного обліку. Вимогу про виселення відповідачів з належного їм будинку позивачі не заявляли.

    Відповідач ОСОБА_5 в судове засідання не з’явився у зв’зку з відсутністю в м. Первомайську по роботі, надав суду заяву, в якій уповноважив своїх батьків представляти його інтереси і просив розглянути справу в його відсутність. Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні позов визнали повністю, не заперечували проти його задоволення та пояснили, що дійсно у 2007 році домовились з позивачами про купівлю-продаж будинку АДРЕСА_1, однак до теперішнього часу не мають грошей, щоб розрахуватись за будинок. З того часу вони зареєстровані у спірному будинку, проживають в ньому постійно, хоча письмового договору найму житла з позивачами не укладали. Також не укладали з позивачами договору про наміри укласти в майбутньому договір купівлі-продажу будинку. Розуміють, що порушують право власності позивачів на будинок, оскільки позбавили їх  можливості розпорядитися будинком або проживати в ньому.

    Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

    Судом встановлено, що позивачам на праві спільної часткоової власності належить будинок АДРЕСА_1 Миколаївської області, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме мано №24209848. Як видно з домової книги, а також паспортів відповідачів, досліджених судом, у спірному будинку зареєстровані відповідачі ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_5, які постійно в ньому і проживають.

    Як зазначили позивачі в судовому засіданні, вони мають намір проживати у своєму будинку, але не можуть цього зробити, бо в ньому живуть відповідачі. Також вони не можуть розпорядитися належним їм будинком з тих же підстав, плати за найм свого будинку від відповідачів вони не отримують. Також судом встановлено, що строк договору найму жилого приміщення сторонами не оговорювався, однак він укладений фактично як передумова договору купівлі-продажу будинку. Однак відповідачі відмовляються укласти договір купівлі-продажу, тобто фактично ввели в оману позивачів щодо своїх намірів придбати будинок і безоплатно проживають в ньому протягом тривалого часу.

    Згідно ст. 41 Конституції України право приватної власності є непорушним. Згідно ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок, користуються ним для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд. Згідно ст. 168 ЖК України дострокове розірвання договору найму жилого приміщення з ініціативи наймодавця можливе лише за згодою наймача. Наймачі (відповідачі по справі) таку згоду надали в судовому засіданні. Крім того, договір найму жилого приміщення, укладений як на визначений, так і на невизначений строк, може бути розірвано за вимогою наймодавця, якщо жиле приміщення, займане наймачем, необхідне для проживання йому та членам його сім’ї. У цьому випадку власник будинку повинен попередити наймачів про наступне розірвання договору за три місяці.

    Як встановлено судом, будинок, що належить позивачам, потрібен їм для проживання, відповідачі не заперечують проти розірвання договору найму жилого приміщення, позов заявлено бульше ніж три місяці тому, про що відомо відповідачам.

    За таких обставин договір найму жилого приміщення (будинку АДРЕСА_1), укладений між сторонами в усній формі, підлягає розірванню, однак вимога про це позивачами не заявлена. Відповідачів слід визнати такими, що втратили право користування зазначеним будинком. В задоволенні вимоги про зобов’язання відповідачів знятися з реєстрації за місцем обліку слід відмовити, оскільки такі дії можуть вчинити позивачі на підставі наданого рішення суду.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 212 - 215  ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

      Позов задовольнити частково. Визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 такими, що втратили право користування жилим приміщенням – будинком АДРЕСА_1 з моменту набрання рішенням суду законної сили. В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

    Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу може бути подано без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ: ПІДПИС

КОПІЯ ВІРНА: СУДДЯ:

Рішення вступило в законну силу „_____”_____________2010 року. Копія рішення відповідає оригіналу, який зберігається в цивільній справі №2-591, 2010 року в Первомайському міськрайонному суді Миколаївської області.

СУДДЯ:                                 Т.В. МАРЖИНА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація