Судове рішення #9056500

                                                                   

Справа  № 2о-222

                                                                                                                                                       2010 рік

 Р  І  Ш  Е  Н  Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

12 квітня 2010 року                                                                             м. Білгород-Дністровський Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області

 в складі:  головуючого - одноособово судді Боярського О.О.                

                 при секретарі – Рачицькій І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Білгород-Дністровський цивільну справу за заявою  Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  в інтересах  малолітньої  ОСОБА_2 про визнання  безвісно відсутнім ОСОБА_3, зацікавлена особа – Білгород-Дністровський спеціалізований будинок дитини,  

Встановив:

    Заявник Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  в інтересах  малолітньої  ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою в якій просить визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 безвісно відсутнім, посилаючись на те, що ОСОБА_3,  близько 10 років за місцем проживання та реєстрації не проживає, відомості  про його перебування на теперішній час відсутні, його  малолітня дитина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, знаходиться   на вихованні  у Білгород-Дністровському спеціалізованому будинку  дитини, за час перебування дитини в закладі  батько ОСОБА_3, жодного разу її не відвідував, не цікавився  її здоров’ям, місце перебування чи проживання  ОСОБА_3 не встановлено, тому позивач просить визнати  фізичну особу ОСОБА_3 безвісно відсутнім, так як  необхідне визначити статусу дитини ОСОБА_2  для подальшого влаштування.

У судовому засіданні представник заявника  доводи заяви підтримала.

Представник зацікавленої особи  Білгород-Дністровського спеціалізованого будинку дитини , доводи заяви також підтримала.  

 Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, представника зацікавленої особи, суд вважає, що заява Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  підлягає задоволенню, з наступних підстав.

 Відповідно до ст.43 ЦК України фізична особа може бути судом визнання безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

Факт відсутності відомостей  про місце перебування ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 в місці його постійного проживання у АДРЕСА_1  протягом одного року підтверджується зібраними у справі доказами.

Відповідно до довідки  Олександрівської сільської ради від 17.02.2010 року за №02-18-59,  ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_3 на території сільської ради зареєстрований за адресою  АДРЕСА_1, але на протязі 15-ти років за місцем реєстрації не проживає.

Згідно довідки адресно-довідкового бюро ГУМВС України в Одеській області  від 08.02.2010 року, громадянин  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований в АДРЕСА_1.  

У судовому засіданні представник заявника  Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації пояснила, що у  Білгород-Дністровському спеціалізованому будинку дитини знаходиться ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка була влаштована до закладу на підставі розпорядження Білгород-Дністровської райдержадміністрації від 09.12.2008 року №28/А-2008 терміном на 1 рік, у зв’язку з вилучення дитини з сім’ї по причині загрози її життю та здоров’ю (акт про вилучення дитини від 06.12.2007 року). А також пояснила, що згідно довідки  відділу РАЦС Білгород-Дністровського району  Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції в Одеській області відомості про  батька дитини в актовий запис про народження вписані на підставі ст..133 Сімейного кодексу України.  Але мати дівчинки ОСОБА_4 вже близько 10 років не спілкується зі своїм чоловіком та не має жодних відомостей про нього.    

Згідно перевірки, та вище наданих довідок, ОСОБА_3 за вищевказаною адресою не проживає близько 10 років. Відомості про його перебування  на теперішній час відсутні. Відповідно до інформації Білгород-Дністровського спеціалізованого будинку дитини, за час перебування  дитини в закладі батько неповнолітньої дитини  ОСОБА_2, жодного разу не відвідував дівчинку, не цікавився її здоров’ям.

 Таким чином  відомості про місце перебування  ОСОБА_3, відсутні більше ніж один рік, тому визнання фізичної особи ОСОБА_3  безвісно відсутнім необхідне з метою визначення статусу дитини ОСОБА_2 захисту її прав та подальшого влаштування.

             Відповідно до ч. 1 ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.  

Аналізуючи зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що заява базується на чинному законодавстві, в судовому засіданні знайшов свого ствердження факт, що протягом одного року в місці постійного проживання ОСОБА_3,  немає відомостей про його місце перебування, матеріали справи вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_3П безвісно відсутнім відповідно до ст. 43 ЦК України, а тому заявлені вимоги підлягають задоволенню повністю.  

            Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦК України у разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.            

Відповідно до ч. 7 ст. 235 ЦПК України при ухваленні рішення судові витрати не відшкодовуються.

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст.   10, 11, 60, 208-215,  235, 248, 249 ЦПК України, ст.43 ЦК України,  суд, -

                                   ВИРІШИВ:

      Заяву Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  в інтересах  малолітньої  ОСОБА_2 про визнання  безвісно відсутнім ОСОБА_3, зацікавлена особа – Білгород-Дністровський спеціалізований будинок дитини  задовольнити.  

Визнати безвісно відсутнім  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого в АДРЕСА_1.

           Початком безвісної відсутності ОСОБА_3, вважати 01 січня 2009 р.    

Рішення  може бути оскаржене  в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя :    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація