Копія: Справа №2-а-222/2010р.
У Х В А Л А
29.04.2010 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді - Літвіненко Т.Я.
при секретарі - Шилакіній Л.О.
розглянувши в судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду по Миколаївській області про скасування акту спеціального розслідування нещасного випадку та акту про нещасний випадок, непов`язаний з виробництвом, -
ВСТАНОВИВ:
02.03.2010р. ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду по Миколаївській області про скасування акту спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 20 січня 2010р. о 16 годин 20 хвилин у Первомайському політехнічному коледжі Первомайського політехнічного інституту Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (Форма Н-5), складеного 12.02.2010р., та Акту про нещасний випадок, непов`язаний з виробництвом (Форма НПВ).
В заяві позивачі вказують, що 20.01.2010р. о 16 год. 20 хвилин у приміщенні корпусу №2 Первомайського політехнічного коледжу Первомайського політехнічного інституту Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (далі ППК ППІ НУК) на міжповерхових сходах до підвального приміщення стався нещасний випадок з майстром виробничого навчання ОСОБА_4, в результаті якого ІНФОРМАЦІЯ_1 останній помер. Комісією з спеціального розслідування вказаний нещасний випадок був визнаний таким, що непов`язаний з виробництвом, та був складений акт форми НПВ. Отже вказаний випадок не вважається страховим. Вважають, що вище вказані акти грубо суперечать нормам чинного законодавства України та підлягають скасуванню.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, втому числі на виконання делегованих повноважень.
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами існує спір про право на страхове відшкодування, що виникає із трудових відносин, та не пов`язано із захистом прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.
Згідно із п.1. ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вище викладеного, суд вважає за необхідне провадження по справі закрити, так як справу належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. 157, 158, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду по Миколаївській області про скасування акту спеціального розслідування нещасного випадку та акту про нещасний випадок, непов`язаний з виробництвом закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Роз`яснити позивачам, що вони мають право звернутися до суду в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів, то ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Адміністративного апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: підпис
Копія вірна: СУДДЯ:
Ухвала не набрала законної сили. Видана для оскарження.
СУДДЯ: