Справа № 2о-28
2010 р.
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі, яка не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства
21 квітня 2010 року м. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
у складі: головуючого – одноособово судді Боярського О.О.
при секретарі - Рачицькій І.А,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, зацікавлена особа – Білгород-Дністровська міжрайонна прокуратура Одеської області,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення юридичного факту відносно визнання дій (бездіяльності) Білгород-Дністровської міжрайонної прокуратури при здійсненні владних управлінських функцій неправомірними.
Заявник у судовому засіданні пояснив, що 25.06.1999 року ОСОБА_3 здійснив ДТП, однак свідок ОСОБА_4, даючи показання по даній справі заявила, що ДТП здійснив ОСОБА_5, а не ОСОБА_3, що за ст. 71 КПК України тягне за собою кримінальну відповідальність свідка, з цього приводу заявник звертався до прокуратури, однак прокуратура не реагувала, у 2004 році дана кримінальна справа була закрита, тому просить встановити факт порушення прокуратурою норм кримінально-процесуального законодавства.
У судове засідання представник Білгород-Дністровської міжрайонної прокуратури надав клопотання, відповідно до якого просить закрити провадження по даній цивільній справі, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. У ч. 2 ст. 234 ЦПК України зазначені справи, які суд розглядає в порядку окремого провадження, де п. 5 передбачено встановлення фактів, що мають юридичне значення,
В своїй заяві ОСОБА_1 фактично вказує на порушення кримінально-процесуального законодавства Білгород-Дністровською міжрайонною прокуратурою Одеської області.
Згідно ст. 2 КПК України завданнями кримінального судочинства є охорона прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, які беруть в ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний. завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України і ст. 2 КПК України суддя закриває провадження у справі, оскільки правовідносини викладені у справі розглядаються за правилами кримінального судочинства за нормами КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 2 КПК України, ст.ст. 1, 15, 205, 234, 235 ЦПК України, суд –
УХВАЛИВ:
Закрити провадження по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, зацікавлена особа – Білгород-Дністровська міжрайонна прокуратура Одеської області.
Роз’яснити заявнику можливість звернення до прокуратури щодо порушення кримінальної справи у відношенні ОСОБА_4 за дачу завідомо неправдивих показань.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5–денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя: