Справа № 2-2023/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/заочне/
м. Донецьк 05.05.2010 р.
Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:
головуючої судді Корчистої О.І.
при секретарі Морозовій Я.Е.
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Третьої державної нотаріальної контори м. Донецька, «про надання додаткового строку на прийняття спадщини», -
ВСТАНОВИВ:
01.04.2010 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою про надання додаткового строку на подачу заяви про прийняття спадщини, вказавши, що вона є спадкоємцем ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. У строк шість місяців після смерті спадкодавця позивач не звернувся до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини через те, що на момент відкриття спадщини вона не знала порядку звернення до нотаріальної контори та вважала, що у будь-який строк мала звернутися із вищенаведеною заявою та перенесла інсульт. Вважає, що пропустила строк з поважних причин, тому просила надати їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала та просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини не явки суд не повідомив, у зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути справу відповідно до ст. 224 ЦПК України з проведенням заочного розгляду справи.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 1270 ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Згідно п.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, необхідний для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
У відповідності з копією свідоцтва про смерть: ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 14).
Таким чином, у суду є всі підстави для визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213, 214, 215 ЦПК України, –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Третьої державної нотаріальної контори м. Донецька «про надання додаткового строку на прийняття спадщини» - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк у три місяця після набрання рішення суду законної сили на подачу заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд цього заочного рішення може бути подано відповідачем протягом 10 днів з дня отримання його копії до Пролетарського районного суду м. Донецька
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Корчиста