Судове рішення #9052555


       

Донецький окружний адміністративний суд  

 

У Х В А Л А

про закриття провадження в справі

          28 квітня 2010 р.                                         Справа № 2а-8763/10/0570  

          приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул.50-ої Гвардійської дивізії, 17

          Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                                      Крилової М.М.

при секретарі                                                  Гумуржи  Т.В.

за участю

представника відповідача                          Конакової В.О.

          

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Прокурора Донецької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії.

Позивач до судового засідання не з’явився та заявою, що надійшла до  Донецького окружного адміністративного суду 20.04.2010 року, наполягав на розгляді справи за його відсутністю.

Представник відповідача позовні вимоги не визнала та наполягала на тому, що даний позов належить розглядати в порядку  кримінального судочинства.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дії чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Предметом позову у даній справі є бездіяльність прокурора Донецької області при проведенні ним дослідчої перевірки у порядку статті 97 Кримінально-процесуального Кодексу України по заяві позивача від 12 березня 2010 року.

Згідно з пунктом 2 частини 2  статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Згідно зі ст. 1 Кримінально-процесуального кодексу України порядок провадження у кримінальних справах визначається Кримінально-процесуальним кодексом України.

Рішенням Конституційного Суду України від 23.05.2001 N 6-рп/2001 кримінальне судочинство визначено, як врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.

Скарги на акти та дії службових осіб органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури в частині провадження у кримінальній справі розглядаються судом в порядку, визначеному нормами Кримінально-процесуального кодексу України.

Відповідно до ст. 97 Кримінально-процесуального Кодексу України, по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: 1) порушити кримінальну справу; 2) відмовити в порушенні кримінальної справи; 3) направити заяву або повідомлення за належністю. Отже, повноваження прокурора при отриманні заяви про вчинений або підготовлений злочин регламентовані нормами Кримінально-процесуального Кодексу України.

Захист прав і свобод людини полягає у можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду. Але таке оскарження може здійснюватись у порядку встановленому Кримінально-процесуальним Кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб прокуратури  має свої особливості і не належить до управлінської сфери.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, суд закриває провадження у справі з підстав непідсудності, оскільки є інший передбачений законом порядок оскарження дій прокурора Донецької області та роз’яснює, що позивач може здійснити процедуру оскарження до суду загальної юрисдикції в порядку передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України.

Керуючись  ст.  157 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

          Провадження у справі за позовом  ОСОБА_1 до Прокурора Донецької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії - закрити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

            Суддя                                                              Крилова М.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація