Судове рішення #9051092

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа № 22ц - 1297/ 2010                  Головуючий по 1-й інстанції

                                                                                                                   Колотієвський О.О.            

                                                                                                Суддя-доповідач: Дорош А.І.

 

У Х В А Л А

                                                          І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И                  

           28 квітня   2010 року                     м. Полтава

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:    Обідіної О.І.

Суддів:     Карнаух П.М.,     Дорош А.І.

    при секретарі      Киві А.М.

    за участю      

            позивача     ОСОБА_3        

представника відповідача     Клименко О.В.

 

розглянула у відкритому судовому засіданні  в м. Полтаві    апеляційну скаргу  ОСОБА_3  

на  ухвалу  Кременчуцького   районного суду  Полтавської області від   30 жовтня 2009 року

по  матеріалу за   позовом    ОСОБА_3 до ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» про визнання ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» порушником Кодексу законів про працю  України та Закону України «Про оплату праці» у   липні місяці 2009 року , -

                В С Т А Н О В И Л А :

06.10.2009 р.   ОСОБА_3 звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою судді від 15.10.2009 р. позовна заява  ОСОБА_3 до ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» про визнання ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» порушником Кодексу законів про працю  України та Закону України «Про оплату праці» у  липні  місяці 2009 року   залишена без руху, позивачеві наданий строк для усунення недоліків до 29.10.2009 р.

Ухвалою судді  від 30.10.2009 року позовна заява ОСОБА_3 до ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» про визнання ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» порушником Кодексу законів про працю  України та Закону України «Про оплату праці» у  липні  місяці 2009 року визнана неподаною і повернута позивачу.

     В апеляційній скарзі позивач  просить   вищевказану ухвалу судді  скасувати та направити справу на новий розгляд до місцевого суду,  посилаючись не допустимість відмови у відкритті провадження у справі з мотивів недоведеності заявленої вимоги, відсутності доказів.

    Апеляційна скарга  не підлягає   задоволеннню з наступних підстав.

Згідно ст. 312 ч.1 п.1 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

 

     Постановляючи ухвалу від  15.10.2009 р. про залишення позовної заяви без  руху, суддя  першої інстанції  виходив з того, що при її подачі не дотримано вимог ст.. 119 ЦПК України, зокрема, в ній відсутня вимога щодо захисту порушеного чи оспорюваного права, виходячи із другої вимоги про стягнення на користь позивача судових витрат, із змісту позовних вимог не зрозуміло які саме витрати та в якому розмірі вони повинні бути стягнені, відсутнє обґрунтування чому на користь позивача з відповідача повинні стягуватися ці витрати.

    Як вбачається із матеріалу, копію даної ухвали позивач отримав 22.10.2009 р. (а.с. 3).

З цих же підстав,   ухвалою судді  від 30.10.2009 р. позовна заява  ОСОБА_3  визнана неподаною та повернута  йому. На час постановлення ухвали позивач не усунув недоліки, зазначені в ухвалі від 15.10.2009 р.

Як встановила колегія суддів, такий висновок судді місцевого суду є правильним, виходячи з наступного.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач дійсно не зазначив   вимогу щодо захисту порушеного чи оспорюваного права, відсутнє обґрунтування чому на користь позивача з відповідача повинні стягуватися  судові витрати. У позовній заяві позивач  зазначає про звільнення  від сплати судового збору за позовами, що випливають із трудових правовідносин і одночасно подає заяву про відстрочення, розстрочення, зменшення, звільнення від судових витрат.      

Таким чином  вбачається, що позивач  не виконав вимоги відповідно до ухвали судді від 15.10.2009 р., а тому  на підставі ч.2 ст. 121 ЦПК України ухвала судді від 30.10.2009 р. постановлена правомірно.

Посилання позивача на незаконність відмови у відкритті провадження, не заслуговує на увагу, оскільки у даному випадку  позовна заява визнана неподаною  та повернута у відповідності до вимог ст..121 ч.2 ЦПК України , а не   відмовлено у відкритті провадження у порядку ст.. 122 ч. 2 ЦПК України.

Беручи до уваги викладене,  колегія суддів приходить до висновку про те, що ухвала суду постановлена з додержанням вимог процесуального закону, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанціїї, а тому апеляційну скаргу слід відхилити.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.2, 312 ч.1 п.1,  314, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів , -              

              У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу    ОСОБА_3  відхилити, а ухвалу   судді  Кременчуцького  районного суду  Полтавської області від  30  жовтня 2009 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної  сили.

                        С У Д Д І :    

                                                       

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація