Справа № 2-691/10 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2010 року
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючої
судді Кіт М.В.
при секретарі Лєсковій С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Керченської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності по праву спадкоємства за законом на квартиру,
встановив:
У січні 2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Керченської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності по праву спадкоємства за законом на квартиру. Позовні вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_3 Після його смерті выдкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1. У нотаріальну контору заяву вона не подала, оскільки вважала, що може це зробити у будь-який час. Вона фактично прийняла спадщину, оскільки проживала в цій квартирі як до смерті чоловіка, так і після його смерті, вона розпорядилася речами чоловіка, проводила поточний ремонт, також проводить оплату за квартиру і комунальні послуги. Просила суд встановити факт прийняття спадщини після смерті чоловіка і визнати за нею право власності по праву спадкоємства за законом на квартиру АДРЕСА_1.
Представник відповідача Керченської міської ради не заперечувала проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3.
Після його смерті выдкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1, яка належала йому на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 16 березня 1999 року.
Спадкоємцем першої черги після його смерті є дружина - позивачка ОСОБА_1, яка полягала з ним у шлюбі з 15 лютого 1995 року.
Згідно ст. 549 ЦК України в редакції 1963 р. признається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав в нотаріальну контору по місцю відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Вказані дії мають бути здійснені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Позивачка заява в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті чоловіка не подавала, але фактично прийняла спадщину, оскільки була зареєстрована в квартирі і продовжувала в ній проживати, здійснювала в ній ремонт, оплачувала квартирну плату і комунальні послуги, розпорядилася речами чоловіка.
Вказане підтверджується довідкою про реєстрацію позивачки і її сина в спірній квартирі (а.с.11).
Свідок ОСОБА_4 пояснила, що знає позивачку близько 30 років, знала також і її чоловіка, жили на одному поверсі. Після смерті чоловіка позивачка залишилася проживати в квартирі, проводила ремонт, вона – свідок, допомагала їй, ОСОБА_1 користувалася речами після смерті чоловіка.
Свідок ОСОБА_5 пояснила, що знає позивачку близько 8 років, позивачка проживає в квартирі, проводить ремонти, оплачує комунальні послуги.
Таким чином, суд вважає, що слід встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті чоловіка і визнати за нею право власності на спірну квартиру.
На підставі ст.ст. 529,549 ЦК України в редакції 1963 р. і керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Визнати за ОСОБА_1 право власності по праву спадкоємства за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 р., на квартиру АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний Суд АРК через Керченський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Кіт М.В.