Справа № 2-346/10 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2010 року
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі головуючої
судді Кіт М.В.
при секретарі Лєсковій С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Керч цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності по праву спадкоємства за законом 1/4 частку домоволодіння та на земельну ділянку та по зустрічному позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на ? частку домоволодіння та на ? частку земельної ділянки,
встановив:
У листопаді 2009 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності по праву спадкоємства за законом на 1/4 частку домоволодіння АДРЕСА_1 і на 1/2 частку земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_1.
У квітні 2010 р. вона частково змінила вимоги і просила визнати за нею право власності не на 1/2 частку земельної ділянки, а на всю ділянку.
Позовні вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла її мати ОСОБА_3 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/4 частки домоволодіння по пров. Сонячному в м. Керчі і земельної ділянки за даною адресою. Вона звернулася в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус повідомив її, що видати свідоцтво про право на спадщину після смерті матері не може у зв'язку з тим, що спадковий будинок знаходиться в спільній частковій власності, а земельна ділянка знаходиться в приватній власності тільки ОСОБА_3 У зв'язку з цим вона вимушена звернутися до суду. Просить суд визнати за нею право власності по праву спадкоємства за законом на 1/4 частку домоволодіння АДРЕСА_1 і на земельну ділянку даного домоволодіння.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково, пред'явив зустрічний позов про визнання за ним права власності по праву спадкоємства за законом на 1/4 частку вказаного домоволодіння і на 1/2 частку земельної ділянки мотивуючи тим, що 30 листопада 1997 р. помер його батько ОСОБА_4 Після його смерті він прийняв спадщину, проте оформити права власності на частку будинку і земельної ділянки не може.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному об'ємі, зустрічний позов ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що домоволодіння АДРЕСА_1 в рівних частках належить ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 і ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 5 грудня 1996 року (а.с.6).
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 р. Після його смерті спадщину прийняв його син ОСОБА_2, який у встановлений законом шестимісячний строк звернувся із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору, було заведено спадкову справу № 108 за 1997 р. і 04 вересня 1997 р. ОСОБА_2 було видане свідоцтво про право на спадщину по заповіту на спадкове майно автомобіль, а 16 грудня 1997 р. видано свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно, що складається з грошових внесків, що підтверджується повідомленням Першої Керченської державної нотаріальної контори.
Таким чином, він також успадковує і 1/4 частку домоволодіння АДРЕСА_1, що відкрилася після смерті батька.
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла ОСОБА_3 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/4 частки вищезгаданого домоволодіння, а також земельної ділянки площею 0,0613 га, призначеної для обслуговування житлового будинку і господарських будівель за адресою АДРЕСА_1 який належав на праві приватної власності на підставі Державного акту від 04 жовтня 2007 р. (а.с.9).
Її дочка ОСОБА_1 прийняла спадщину, оскільки на день смерті матері проживала і була зареєстрована в даному домоволодінні. Вона також звернулася із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору.
Проте нотаріус не зміг видати сторонам свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що домоволодіння належить на праві спільної часткової власності, а земельна ділянка знаходиться у власності у однієї особи.
Суд вважає, що за позивачкою слід визнати право власності на 1/4 частку спірного домоволодіння і на всю земельну ділянку, а за відповідачем слід визнати право власності тільки на ? частку домоволодіння, оскільки після смерті ОСОБА_3 він не може успадковувати земельну ділянку.
На підставі ст.ст. 529, 549 ЦК України в редакції 1963 р., ст.ст. 1225,1261,1268,1269,1270 ЦК України і керуючись ст.ст.10,11,60,88,212,213,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності по праву спадкоємства за законом після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р., на ? частку домоволодіння АДРЕСА_1, визначивши, що в цілому їй належить 1/2 частка вказаного домоволодіння.
Визнати за ОСОБА_1 право власності по праву спадкоємства за законом після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р., на земельну ділянку площею 0,0613 гад ля обслуговування житлового будинку та господарських будівель, розташованою за адресою АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_2 право власності по праву спадкоємства за законом після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року, на ? частку домоволодіння АДРЕСА_1, визначивши, що в цілому йому належить 1/2 частка вказаного домоволодіння.
У задоволенні вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на ? частку земельної ділянки.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 120 грн. (сто двадцять грн..).
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 судові витрати у розмірі 133 грн. 18 коп. (сто тридцять три грн.. 18 коп.).
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 570 грн. 81 коп. (п’ятсот сімдесят грн. 81 коп.).
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний Суд АРК через Керченський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку, передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Кіт М.В.