Справа № 2- 106
2010року
Р І Ш Е Н Н Я
І МЕ Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2010 р.
Новоушицький районний суд Хмельницької області в складі :
головуючої - судді Шуригіної О.В.
при секретарі - Стандрійчук М.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нова Ушиця
справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади Пилипохребтіївської сільської ради, третя особа без самостійних вимог ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 у позовній заяві вказала , що її дідусь ОСОБА_3 проживав в АДРЕСА_1 і мав у приватній власності житловий будинок , господарські будівлі по АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 дід помер .
За своє життя спадкодавець склав заповіт на її ім»я, який є чинним .
Дружина діда – ОСОБА_2, яка б мала право на обов»язкову долю у спадщині, незалежно від змісту заповіту, відмовилась від спадщини на її користь шляхом подачі заяви до нотаріальної контори .
До дня смерті спадкодавця позивач проживала у спадковому будинку , проживає в будинку і на даний час, є спадкоємцем його майна за заповітом .
Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріусом їй відмовлено через відсутність свідоцтва про право власності на житловий будинок і господарські будівлі, тому змушена звернутись до суду за захистом своїх прав.
В судовому засіданні позивач позов підтримала . Третя особа без самостійних вимог – ОСОБА_2 проти позову не заперечила.
Представник відповідача подав до суду заяву, в якій проти позову не заперечує, просить розглянути справу у його відсутності.
Перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:
ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина після смерті ОСОБА_3. Місце відкриття спадщини- АДРЕСА_1 – останнє місце проживання спадкодавця. Згідно довідки Пилипохребтіївської сільської ради спадкоємцем його майна є ОСОБА_1.
Заслухавши пояснення позивача , третьої особи, перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підставав :
Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК України “Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті”.
Право позивача на спадщину підтверджується дослідженими в судовому засіданні документами:
- згідно заповіту від 25 грудня 2007 року , посвідченого Пилипохребтіївською сільською радою , усе своє майно , що належало йому на день смерті ОСОБА_3. заповідав ОСОБА_1 ;
- згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого Пилипохребтіївською сільською радою, ОСОБА_3.. помер ІНФОРМАЦІЯ_1;
- згідно заяви від 18 травня 2009 року ОСОБА_2 відмовилась від своєї долі спадщини за законом на користь ОСОБА_1 ;
- згідно постанови Новоушицької районної державної нотаріальної контори від 04 берещня 2010 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3., оскільки відсутні правовстановлюючі документи на домоволодіння .Спадкова справа після смерті ОСОБА_3. заведена 04 червня 2009 року за № 294. Спадкоємець за заповітом – ОСОБА_1.;
- довідкою Пилипохребтіївської сільської ради про те, що згідно даних погосподарської книги власником будинку по АДРЕСА_1 був ОСОБА_3 . В будинку зареєстрована і проживала ОСОБА_1
Згідно свідоцтва про шлюб ОСОБА_1 26 травня 2008 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 Її прізвище після реєстрації шлюбу – ОСОБА_1.
Згідно оцінки бюро технічної інвентаризації вартість будівель складає 19494 гривень.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60 ЦПК України, ст.ст. 380, 381, 1217, ч.1 ст1223 ч.3 ст.1268 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Визнати за ОСОБА_1 право власності на
житловий будинок, господарські будівлі :
- житловий будинок загальною площею 64,2 кв.м ;
- веранда загальною площею 9,5 кв.м;
- підвал загальною площею – 18,5 кв.м;
- баня загальною площею – 12.5 кв.м;
- сарай загальною площею – 64,4 кв.м.
розташовані в АДРЕСА_1, як спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_3.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В.Шуригіна