Судове рішення #9048406

справа №2-375/10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

м. Арциз                                                                                                                             14 квітня 2010 року

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді                          Гусєвої Н.Д.,

при секретарі                                        Максимчук О.І.,

розглянув в відкритому судовому засіданні в місті Арцизі Одеської області в залі суду цивільну справу за позовною заявою відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Арцизькі РЕМ Ізмаїльських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення вартості неврахованої електроенергії,

встановив:

Відкрите акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Арцизькі РЕМ Ізмаїльських електричних мереж звернувся до суду  з позовом до відповідачки ОСОБА_1, в якому просить стягнути 842 грн. 63 коп., посилаючись на те, що відповідачка є споживачем електричної енергії, яку поставляє Арцизькі РЕМ. Споживач, тобто відповідачка, відповідно до п.п. 19 та 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 р., повинна здійснювати розрахунки за спожиту електричну енергію. При перевірці правильності користування електроенергії в будинку АДРЕСА_1 представниками Арцизького РЕМ, було виявлено, що відповідачка, будучи споживачем електроенергії Арцизького РЕМ, порушила п. п. 42, 48 зазначених Правил користування електричною енергією для населення, яке виразилося в самовільному підключенні електроустановок споживача до електромережі після відключення мимо електролічильника. В результаті вказаного порушення було складено акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим абонентом, а також у відповідності до п. 53 ПКЕЕ для населення та Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ України від 04.05.2006 р. №562, був зроблений розрахунок завданої шкоди, яка складає 842,63 гривень, яка в добровільному порядку відповідачем не сплачується. Також представник позивача просить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 гривні, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень, сплачені позивачем при зверненні з даним позовом до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила суд позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася. Про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином. Причину своєї неявки до суду не повідомила.

За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.

Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.

У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії і абонентом Арцизького РЕМ Ізмаїльських електричних мереж ВАТ «ЕК Одесаобленерго», що підтверджується особовим рахунком НОМЕР_1 (а.с.7-8, 9-10), згідно якого, з 2003 року відповідачка споживає електроенергію, яку поставляв позивач, і здійснювала оплату за спожиту електроенергію за даними електролічильника. Отже, суд приходить висновку, що між сторонами фактично було укладено договір на умовах, передбачених Законом України «Про електроенергетику» та ПКЕЕН, та суд вважає, що між сторонами фактично наявні договірні правовідносини, врегульовані ПКЕЕН, у зв’язку з чим споживач зобов’язаний дотримуватись ПКЕЕН, зокрема і п. 42 ПКЕЕН.

11 вересня 2008 року контролерами РЕМ було виявлено порушення споживання електроенергії відповідачкою шляхом самовільного підключення електроустановок споживача до електромережі після відключення мимо електролічильника.

Доводи представника позивача підтверджуються наступними доказами.

Відповідно до копії акту №0061820 від 11 вересня 2008 року (а.с.5), зміст якого відповідач не спростовував, останній порушив вимоги ПКЕЕН, зокрема п. п. 42, 48, тому згідно п. п. 48, 53 ПКЕЕН, він несе відповідальність перед енергопостачальником, у тому числі відшкодовує завдані збитки, розраховані відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженою постановою НКРЕ України від 04.05.2006 року №562 (далі Методика).

У зв’язку з порушенням п. 42 ПКЕЕН та згідно п. 53 ПКЕЕН та Методики, позивачем був зроблений розрахунок недорахованої електроенергії та її вартості, яка складає 842,63 гривень, яка в добровільному порядку відповідачем не сплачується. Розрахунок проведений за період з 23.05.2008 року по 11.09.2008 року на суму 842,63 гривень (а.с.6).

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР споживач несе відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику.

Згідно п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року (далі ПКЕЕН), споживач несе відповідальність, зокрема, за пошкодження приладу обліку.

Виходячи з положень ст. ст. 6, 626-631, 526 ЦК України укладений договір є обов’язковим для належного виконання сторонами, відповідно до його умов, вимог ЦК України та інших актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Нормою ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та Правил.

Згідно п. 42 ПКЕЕН споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати, зокрема, належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Відповідно до ч. 1 ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов’язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. А відповідач від виконання своїх обов’язків по відшкодування позивачеві завданих збитків ухиляється.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Арцизького РЕМ, та на його користь підлягають стягненню з ОСОБА_1 842 грн. 63 коп. у відшкодування позивачеві завданих збитків.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України вимоги позивача щодо відшкодування судових витрат підлягають задоволенню, оскільки його позов задоволено у повному обсязі та понесені витрати підтверджені квитанціями.

На підставі ст. ст. 525, 526, 610, 611, 623 ЦК України, керуючись  ст. ст. 6, 15, 57-60, 212 – 215, 224-226, 228, 233   ЦПК України,

вирішив:

Позовну заяву відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Арцизькі РЕМ Ізмаїльських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення вартості неврахованої електроенергії   – задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» в особі структурного підрозділу Арцизькі РЕМ Ізмаїльських електричних мереж 842 (вісімсот сорок дві) гривні 63 копійки, судовий збір в розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень, сплачені позивачем при зверненні з даним позовом до суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Суддя

Арцизького районного суду                         Гусєва Н.Д.

  • Номер: 6/592/134/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-375/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Гусєва Наталія Дмитрівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.08.2015
  • Дата етапу: 12.10.2015
  • Номер: 22-ц/787/2326/2015
  • Опис: розірвання шлюбу
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-375/10
  • Суд: Апеляційний суд Рівненської області
  • Суддя: Гусєва Наталія Дмитрівна
  • Результати справи: не розглядалася; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.11.2015
  • Дата етапу: 26.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація