Судове рішення #9048324

             

Справа № 2-2621/10

РІШЕННЯ

   ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2010 р.                                                                                                     м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд в складі:

головуючої - судді Лисяк Г.І.

при секретарі Норчук Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» в особі Хмельницького району електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення заподіяної шкоди,

                                                       ВСТАНОВИВ:

19 січня 2010 р. ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» в особі Хмельницького міського району електричних мереж звернулось в суд з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заподіяної шкоди, посилаючись на те, що останній, проживаючи в будинку по АДРЕСА_1 та являючись споживачем електричної енергії, шляхом без облікового споживання електричної енергії заподіяв підприємству шкоди на суму 12 973 грн. 05  коп.

В суді представник позивача вимоги позову підтримав, пояснивши, що 2 листопада 2009 р. інспекторами Хмельницького району електричних мереж був встановлений факт порушення відповідачем правил користування електричною енергією та безоблікового її споживання, про що складено відповідний акт-протокол № Ф017762. При цьому контролерами в належному відповідачеві будинку включались електроприлади, а лічильник не обліковував споживання електричної енергії. Розглянувши вказаний протокол адмінкомісія ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго», керуючись Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 та методикою Національної Комісії регулювання електроенергетики України, 2 вересня 2004 р. прийняла рішення про нарахування  заподіяної відповідачем шкоди  за шість місяців. В добровільному порядку відповідач від відшкодування заподіяної шкоди відмовляється.

Відповідач в судовому засіданні вимог позову не визнав, пояснивши, що в ході перевірки контролерами  Хмельницького району електричних мереж не було встановлено безоблікового споживання ним електричної енергії. Твердження контролерів про те, що лічильник при навантаженні не обліковував електричної енергії не відповідає дійсності, оскільки сам лічильник знаходився в технічно справному стані, а способу безоблікового споживання ним електричної енергії, як того вимагають Правила користування електричною енергією, контролерами не встановлено.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вимоги позову задоволенню не підлягають.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, проживаючи в будинку по АДРЕСА_1, являється споживачем електричної енергії. 2 листопада 2009 р. інспекторами Хмельницького району електричних мереж ОСОБА_2 та ОСОБА_3  був встановлений факт безоблікового споживання відповідачем електричної енергії, про що складено відповідний акт-протокол № Ф017762. При цьому, виявивши факт відсутності роботи технічно справного лічильника при включених електроприладах на території домогосподарства відповідача, вони не змогли встановити спосіб безоблікового використання ним електричної енергії, як того вимагають Правила користування електричною енергією, вдавшись до припущень про можливість підпайки кабелю на підході до електролічильника. Не дивлячись на це комісія по розгляду актів безоблікового споживання електроенергії, керуючись Методикою обчислення розміру збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 р. № 1416, нарахувала відповідачеві до сплати 12 973 грн. 05  коп. заподіяних збитків. Наведені обставини стверджуються: актом-протоколом від 2 листопада № Ф017762, розрахунком збитків по ньому, показами в суді свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, актом технічної перевірки засобів обліку електроенергії від 17 листопада 2009 р., висновками Державної інспекції з електричного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Хмельницькій області, іншими матеріалами справи.

Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Оскільки представники позивача в ході проведених перевірок не змогли встановити спосіб безоблікового використання відповідачем електричної енергії, як того вимагають Правила користування електричною енергією, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357, та його неправомірних дій, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» в особі Хмельницького району електричних мереж до ОСОБА_1 про  стягнення заподіяної шкоди з віднесенням на позивача понесених ним судових витрат по справі.

Враховуючи викладене, керуючись  ст. ст. 209, 213-215 ЦПК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357,  Методикою обчислення розміру збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 р. № 1416, ст. 1166 ЦК України, суд

                                                         

                                                             РІШИВ:

Відмовити ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго» в особі Хмельницького району електричних мереж в задоволенні позовних вимог до ОСОБА_1 про стягнення заподіяної шкоди.

Рішення може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20  днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:                                                                                                    Лисяк Г.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація