Судове рішення #9043707

                                        №  2 – а  – 2541/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

      20 квітня  2010 року  суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області В.О. Шульга  розглянувши в порядку письмового провадження  адміністративну  справу за позовом    ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в  Роменському районі Сумської області про нарахування  допомоги  “Дітям війни”, -

 

В С Т А Н О В И В :

     ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України  в  Роменському районі, надалі УПФУ, і просить зобов'язати відповідача нарахувати на його користь недоплачену як дитині війни щомісячну допомогу за 2006-2009 роки в сумі 4488, 3 грн. В обґрунтування позову вказує,  що він, відповідно ст. 1 Закону України  “Про соціальний захист  дітей війни” є дитиною війни і йому у відповідності ст. 6 вказаного закону повинна  виплачуватися щомісячна допомога у розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком. У 2006-2007 роках така допомога їй не виплачувалася. Мінімальна пенсія за віком відповідно ст. 28 Закону України  “Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування” встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За Законом України  “Про державний бюджет України на 2007 рік” прожитковий мінімум  для осіб, які втратили працездатність становить з 1 січня – 380 грн., з 1 квітня - 406 грн., з 1 жовтня - 411 грн. За Законом України  “Про державний бюджет України на 2006 рік” прожитковий мінімум  для осіб, які втратили працездатність становить з 1 січня – 350 грн., з 1 квітня 359 грн., з 1 жовтня 366 грн.  Сума невиплаченої  допомоги за 2006-2007 роки становить 2733, 3 грн. З січня 2008 року щомісячну допомогу  почали виплачувати, але лише в розмірі 10 % мінімальної пенсії за віком. Законом України  “Про державний бюджет України на 2008 рік” прожитковий мінімум  для осіб, які втратили працездатність встановлений  з 1 січня – 470 грн., з 1 квітня 481 грн., з 1 липня 482 грн. Сума недоотриманої допомоги за 2008-2009 рік становить 1755 грн.  Про факт порушення його прав йому стало відомо  лише після висвітлення  зазначених подій  у пресі  у зв’язку з ухваленням відповідного рішення Конституційним Судом України 9 липня 2007 року. Отже про порушення прав  йому стало відомо  на початку серпня 2007 року. В зв’язку з цим просить відновити  пропущений строк звернення до суду.        

           ОСОБА_1  народився ІНФОРМАЦІЯ_1  і  є пенсіонером  довічно, а відповідно на нього поширюється дія  Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.  Вказані обставини підтверджені паспортом, посвідченням  і  не заперечені відповідачем.

       В письмових запереченнях відповідач вказує,  що  позивач має статус дитини війни,   але не має права на отримання надбавки як дитина війни, оскільки отримує підвищення, як інвалід війни ІІІ групи на підставі Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  В зв'язку з вказаним просять відмовити в задоволенні позову.

        Виходячи із встановлених обставин справи та досліджених доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку  що позов не обґрунтований і задоволенню не підлягає.

         Відповідно ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.    

      Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про соціальний захист дітей війни” особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.

      Судом встановлено, що позивач отримував та отримує підвищення до пенсії як інвалід 3 групи відповідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з 2002 року  і не відмовлявся від його отримання, а тому не має права на отримання підвищення пенсії відповідно ст. 6  Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

      На підставі викладеного, керуючись ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, п. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про соціальний захист дітей війни”  ст.ст. 10, 11, 12, 71,  158-163, 167, 186 КАС України, -

 

ПОСТАНОВИВ :

     

      В задоволенні позову   ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в  Роменському районі Сумської області   про нарахування  допомоги  “Дітям війни” відмовити.

        Постанову суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду  через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку  ч. 5 ст. 186 КАС України.  

     

Суддя…                                         підпис.

Копія вірна:      

Суддя Роменського міськрайонного суду                                                                          

Сумської області                                                                                                            В.О. Шульга  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація