Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2010 року м. Сватове
Сватівський районний суд Луганської області в складі головуючого судді Юрченко С.О., при секретарі Андріясовій С.А. у відкритому попередньому судовому засіданні розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 на його користь борг за договором позики у сумі 11000 грн., 3% річних від простроченої суми позики в розмірі 90,41 грн., нарахування на індекс інфляції в розмірі 410,76 грн., а також судовий збір в розмірі 115,01 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та суду пояснив, що 24 серпня 2009 року між ним та відповідачкою було укладено договір позики, згідно якого відповідачка зобов`язалася повернути суму боргу у розмірі 11000 грн. до 1 січня 2010 року. На підтвердження укладення договору позики відповідачка склала розписку, яка посвідчує факт передання їй грошової суми та умови повернення позики. В обумовлену дату повернення відповідачка суми позики не повернула та ухиляється від повернення позики до теперішнього часу. В зв`язку з зазначеними обставинами за період прострочення виконання свого зобов`язання відповідачка повинна сплатити йому борг з урахуванням індексу інфляції та 3% річних з простроченої суми. Просить позов задовольнити.
Відповідачка в судовому засіданні визнала позовні вимоги у повному обсязі, зобов’язався повернути суму боргу до 31 травня 2010 року.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно розписки від 25 серпня 2009 р. відповідачка зобов’язалася повернути позивачеві суму боргу в строк до 1 січня 2010 року.
Згідно розрахунку суми позовних вимог, проведеного позивачем відповідно до листа Верховного Суду України від 03.04.1997 р. № 62-97р «Рекомендації відносно порядку застосування індексів інфляції при розгляді судових справ» загальна сума процентів складає 90,41 грн., загальна сума нарахування на індекс інфляції становить 410,76 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ч.1 ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України.
Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За таких обставин позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 625, 1049, 1050 ЦК України, ст.ст. 212, 213, 214, 215, ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 суму боргу за договором позики у сумі 11000 (одинадцять тисяч) грн.; три відсотки річних від простроченої суми позики в розмірі 90,41 (дев`яносто гривень сорок одна копійка) грн.; нарахування на індекс інфляції в розмірі 410,76 (чотириста десять гривень сімдесят шість копійок) грн.; судовий збір у розмірі 115,01 (сто п`ятнадцять гривень одна копійка) грн.; витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Сватівський районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
С У Д Д Я С.О. ЮРЧЕНКО