Справа №2о-65/2010р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
14 квітня 2010 року
Чорноморський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Єрохіної І.В.
при секретарі Приходько Н.Г.
розглянувши у судовому засіданні в смт. Чорноморське цивільну справу за заявою ОСОБА_1, з/о Управління пенсійного фонду Чорноморського району Автономної Республіки Крим про встановлення факту, що має юридичне значення, встановлення факту родинних відносин суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, встановлення факту родинних відносин. Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до паспорта громадянина України її прізвище та ім’я по батькові ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Рават Московського району, Андижанської області, але у свідоцтві про реєстрацію шлюбу серія I- ЧС № НОМЕР_1 прізвище та ім’я заявниці ОСОБА_1, по-батькові не вказано, також у свідоцтві про реєстрацію шлюбу не записано по-батькові її чоловіка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Як стверджує ОСОБА_1 у зв’язку з вказаними обставинами Управління Пенсійного фонду Чорноморського району АР Крим відмовило їй у призначені пенсії.
Заявниця просить суд встановити факт належності їй свідоцтва про реєстрацію шлюбу серія I-ЧС № НОМЕР_1, також встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, те що він дійсно є чоловіком ОСОБА_1, встановлення вищезазначених фактів потрібно для отримання пенсії.
У судовому засіданні заявниця позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник зацікавленої особи - Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі Автономної Республіки Крим в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду заяву у якій не заперечує проти задоволення заявлених вимог, просить суд розглянути справу у попередньому судовому засіданні.
Суд перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності з п.5 ч. 2 ст. 234, п.п. 1,6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема факту родинних відносин між фізичними особами та факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і час народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Як встановлено судом, заявниця – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Рават Московського району, Андижанської області, що підтверджується копією паспорта(а.с.4). 09.08.1974 року ОСОБА_3 зареєстровала шлюб з ОСОБА_2, актова запис № 46, шлюб зареєстрований в м. Шахрихан Московського району Андіжанської області (а.с. 6). Згідно свідоцтва про народження (а.с. 7) ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що співпадає с даними паспорту.
Згідно до ст.256 ч.3 ЦПК України справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об?їєднені грамодян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» заяви про встановлення із зазначених підстав факту належності особі вироку або рішення суду, квитка про членство в об’єднанні громадян, військового квитка, посвідчення до ордена або медалі, паспорта, чи свідоцтв, що їх видають органи реєстрації актів громадянського стану , та інших документів, що посвідчують особу, не підлягають розгляду в судовому порядку, оскільки ці питання вирішуються органом, якій видав документ.
Згідно до ст.26 СК України наявність родинних зв’язків прямій лінії спорідненості є підставою для неможливості перебування цих осіб у шлюбі між собою. Суд може врахувати місцевий звичай, а також звичай національної меншини, до якої належать сторони, якщо вони не суперечать вимогам законодавства та моральним засадам суспільства. Родинність це родинні зв’язки між людьми, яки засновуються на походженні однієї людини від іншої або кількох чоловік від загального пращура. Законодавством України заборонено перебування у шлюбі осіб, які є родичами. З цих підстав суд вважає не можливим встановити факт родинних відносин між чоловіком та дружиною.
На підставі викладеного, керуючись 26 СК України, ст.ст. 10, 60, 209, 212, 214,215, 256 ч.3 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності свідоцтва про реєстрацію шлюбу з ОСОБА_2, та встановлення родинних відносин що ОСОБА_2 є чоловіком ОСОБА_1 – залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Чорноморський районний суд АРК шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , або в порядку , передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя І.В. Єрохіна