Судове рішення #9039900

                                                                                                                                   

Справа  № 2-1566/10

                    РІШЕННЯ

                                                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

                30 квітня 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Олександрії померла її матір, ОСОБА_3, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 09.12.08 р.

На випадок своєї смерті, ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповідала їй, як своїй дочці, належний їй Державний акт на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 площею 7,22 га, розташовану на АДРЕСА_1. Заповіт було посвідчено у Братолюбівський сільській раді та зареєстровано в реєстрі за № 32 від 01 серпня 2000 року.      

Коли вона звернулася у Першу Олександрійську державну нотаріальну контору за отриманням свідоцтва про право на спадщину, нотаріусом їй було письмово у цьому відмовлено та запропоновано звернутися до суду для встановлення факту родинних відносин між нею та померлою, оскільки відсутні підтверджуючі цей факт документи.

Позивач зазначає, що вона є донькою померлої ,  народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується Свідоцтвом про її народження серії НОМЕР_2, де в графі «Мати» записано: мати – ОСОБА_3, батько – ОСОБА_4.

Її батьки перебували між собою у зареєстрованому шлюбі, у матері цей шлюб був вже другий.

В подальшому, шлюб між матір’ю та батьком було розірвано, після чого. Вона повернула собі прізвище першого чоловіка – ОСОБА_3. Будь-які документи, які б підтверджували ці обставини, не збереглися.

Тому, позивач просить встановити факт родинних відносин між нею та померлою та визнати за нею право власності на вищевказане спадкове майно.

В попередньому судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги з наведених підстав.

Відповідач у попереднє судове засідання надав заяву з клопотанням про проведення розгляду справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

            З урахуванням того, що позовні вимоги відповідачем визнаються повністю, з урахуванням думки позивача, суд вважає за можливе постановити рішення про задоволення позовних вимог у попередньому судовому засіданні, відповідно до вимог ст. 130 п. 4 ЦПК України.

            Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

            З пояснень позивача, матеріалів справи вбачається, що позивач дійсно є донькою ОСОБА_3.

           Так, згідно з Свідоцтвом про народження позивача серії НОМЕР_2, в графі «Мати» записано: мати – ОСОБА_3, батько – ОСОБА_4. Таким чином, ім’я та по-батькові померлої ОСОБА_3 повністю співпадають з ім’ям та по-батькові ОСОБА_3. Відповідач у своїй заяві також повністю визнає позовні вимоги.

           Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги в частині встановлення юридичного факту родинних відносин між позивачем та ОСОБА_3 підлягають задоволенню.

Згідно з Державним актом на право приватної власності на землю серії КР № 3521780800:02:00:422, померлій ОСОБА_3 належить земельна ділянка АДРЕСА_1 площею 7,22 га, розташована на АДРЕСА_1.

На випадок своєї смерті, ОСОБА_3 склала заповіт, яким заповідала позивачу, як своїй дочці, належний їй Державний акт на право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 площею 7,22 га, розташовану на АДРЕСА_1. Заповіт було посвідчено у Братолюбівський сільській раді та зареєстровано в реєстрі за № 32 від 01 серпня 2000 року.    

Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-ти місяців з моменту відкриття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

Після відкриття спадщини, ОСОБА_1 не заявляла про відмову від прийняття спадщини і звернулася до Першої Олександрійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що підтверджується листом цієї контори №56/01-14 від 18.01.10 року.

Таким чином, ОСОБА_1, відповідно до вимог ч. 1, З ст. 1268 Цивільного кодексу України, прийняла спадщину за заповітом, в яку входила земельна ділянка АДРЕСА_1 площею 7,22 га, розташована на АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 1298 ЦК України, спадкоємці, які прийняли спадщину, мають право звернутися до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину протягом будь-якого часу після завершення строку для прийняття спадщини. Законодавство не обмежує право спадкоємців на оформлення свідоцтва певними строками.

Як визначено ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Позивач, як спадкоємець першої черги, у визначений законом строк після смерті матері, звернулася до Першої Олександрійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Отримати свідоцтво про право на спадщину у нотаріальній конторі вона не може через незалежні від неї обставини.

          За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно також  підлягають задоволенню.

     

         Керуючись ст. ст. 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. ст. 10, 31, 60, 130 п. 4, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                       ВИРІШИВ:

            Позовні вимоги задовольнити.

         

    Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, є донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у  м. Олександрії Кіровоградської області.  

         Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті її матері, ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Олександрії Кіровоградської області, право власності на земельну ділянку АДРЕСА_1 площею 7,22 га, розташовану на АДРЕСА_1.

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження  рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд, або в  порядку,  встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.  

 

            Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

 

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація