Судове рішення #9039778

 

                     

                  П О С Т А Н О В А     СПРАВА № 3 – 1254/10 р.  

                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  28 квітня 2010 р.                           м. Олександрія

Суддя Олександрійського міського суду Кіровоградської області Куковенков С.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Олександрійського ВДАІ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який народився в Кіровоградській області ІНФОРМАЦІЯ_1 року, проживаючого в АДРЕСА_1, працюючий водієм ПП „ОСОБА_2”, за ст. 130 ч. 1 КУпАП -

                                             

                       У С Т А Н О В И В:

щодо ОСОБА_1 складено протокол про те, що 22.04.2010 р. близько 17 год. 00 хв. в м. Олександрії, вул. Садова, 6, він керував мопедом „ДЕЛЬТА”, без державного номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп'яніння - запах алкоголю з ротової порожнини на відстані, від проходження медичного огляду відмовився, в присутності двох понятих, чим порушив п. 2.5 чинних правил дорожнього руху.

    ОСОБА_1 з’явився в судове засідання, та пояснив, що пояснення, які були написані ним в протоколі про адміністративне правопорушення та на окремому аркуші були зроблені під тиском працівників міліції.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю.

  Відповідно до ст. 11 Закону України «Про міліцію» працівники міліції мають право організовувати при необхідності медичний огляд водіїв, затримувати, відстороняти від керування транспортними засобами осіб, які перебувають у стані сп’яніння, а також тих, які не мають документів на право керування або користування транспортними засобами, тимчасово вилучати посвідчення водія транспортного засобу, талон про проходження державного технічного огляду та ліцензійну картку на транспортний засіб.

  Ст. 266 КУпАП передбачено, що о соби, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

  Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Відмова від проходження медичного огляду на предмет алкогольного сп’яніння може мати місце лише в медичному закладі, куди повинен, бути доставлений порушник. В даній ситуації, вказано що водій відмовився від проходження медичного огляду на предмет встановлення стану алкогольного сп’яніння, однак, як пояснив ОСОБА_1 йому не роз’яснили, в якому встановленому законом порядку він повинен був пройти медичний огляд, якби дане було йому роз’яснено, то він би погодився пройти огляд у медичному закладі, тому що знаходився у тверезому стані.

В медичний заклад водій для фіксації відмови від медичного огляду або взяття проби крові для встановлення факту вживання алкоголю доставлений не був, хоча для цього не було ніяких перешкод.

   В матеріалах справи відсутні докази відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду в умовах лікувального закладу або докази вживання алкоголю, також з протоколу про адміністративне правопорушення не зрозуміло, в чому саме обвинувачується ОСОБА_1, а саме, у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, або у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, оскільки вони являються самостійними видами адміністративних правопорушень. Тому, в діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ч. 1 ст. 130, п. 1 ст. 247, ст. 283, ст. 284, ст. 266 КУпАП, -

                  П О С Т А Н О В И В:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1   провадженням закрити у зв’язку з відсутністю складу правопорушення.

    Апеляційна скарга, протест прокурора подається до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання Апеляційної скарги чи  протесту прокурора.

           

  Суддя: підпис

З оригіналом згідно.

Суддя:                            С.В. Куковенков

 

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація