Судове рішення #9039289

Справа № 2а-72/10

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2010 року

Підволочиський районний суд Тернопільської області

в складі : головуючої  судді Кузьменко І.О.

при секретарі Реєнт Г.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу в порядку адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Тернопільській області про визнання незаконною та скасування адміністративної постанови, -

в с т а н о в и в:

     ОСОБА_1 звернувся з даним позовом, вказавши, що 24.07.2009р. щодо нього була винесена постанова про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП. Згідно запису у постанові, він порушив вимогу знаку «В»їзд заборонено». Позивач вважає цю постанову незаконною, оскільки він вимог знаку не порушував. Про факт винесення постанови про притягнення його до адмінвідповідальності йому стало відомо лише 18.03.2010р. після отримання сповіщення із ДВС.   Позивач просить суд поновити строк на оскарження та визнати постанову ВО №008721 від 24.07. 2009р.  незаконною і скасувати її.

     В судовому засіданні  позивач позов підтримав, дав пояснення, аналогічні викладеним у заяві. При цьому доповнив, що їхав по вулиці Б.Хмельницького у м.Тернополі у потоці автомашин, по руху знаходився дозвільний знак для руху, а заборонного не було. Зупинивший його автоінспектор вказав що він порушив вимоги знаку «В»їзд заборонено», а на його заперечення не реагував. Вважаючи неправомірними дії інспектора, він відмовився підписувати протокол і інспектор його відпустив, нічого не сказавши про постанову. Лише через півроку йому прийшло повідомлення про штраф.

     Представник відповідача, який про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, в суд не з»явився.

   Заслухавши учасника процесу,  дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти:

  Постанова про адмінправопорушення була винесена 24.07.2009р., згідно виклику державного виконавця, ОСОБА_1  до ДВС викликався на 23.03.2010р., дата на поштовому штемпелі на конверті проставлена – 17.03.2010р. Адміністративний позов поданий до суду 23.03.2010р., тобто протягом 10-ти днів, коли позивач дізнався щодо складення відносно нього постанови. Тому суд вважає причину пропуску строку звернення до суду, передбаченого ст..289 КУпАП  поважною і  процесуальний строк слід поновити.

     24 липня 2009р.  інспектором ДПС  Горбачом О.В. була винесена постанова ВО №003159 по справі про адміністративне правопорушення, у якій вказав, що ОСОБА_1 о 21год.05хв. в м.Тернополі по вул..Б.Хмельницького, керуючи автомобілем Мазда, порушив вимогу дорожнього знаку «В»їзд заборонено», чим скоїв адмінправопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.

   Аналізуючи пояснення позивача та докази по справі, суд прийшов до висновку, що інспектором не враховані пояснення позивача з приводу наявності дорожнього знаку, оскільки із фотознімків, поданих позивачем, випливає що заборонний знак на вул..Б.Хмельницького -  відсутній, по цій вулиці зафіксований рух автомобілів а також дозвільний знак для руху прямо.

    Згідно ст..7 КАС України, одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних судах являється змагальність сторін,  диспозитивність та офіційне з"ясування всіх обставин у справі.

   Представник відповідача, не з»явившись у судове засідання, не спростував доказів позивача, а тому  постанову  про  притягнення до адміністративної відповідальності позивача і накладення на нього штрафу у розмірі 340 гр.  слід  скасувати, як незаконну.

      На підставі наведеного, керуючись ст..ст.17,19, 102,159-163  КАС України, суд, -

                                                       П О С Т А Н О В И В:

       Процесуальний строк поновити.

       Позов задовільнити.

       Визнати постанову ВО №003159 від 24 липня 2010р. по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.122 КУпАП щодо ОСОБА_1 і накладення на нього штрафу у розмірі  трьохсот сорока  гривень – незаконною і скасувати.

    Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 від 24.072009р. за ч.1 ст.122 КУпАП - закрити.

   

    Заява про апеляційне оскарження постанови подається до Львівського Апеляційного Адміністративного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга – протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація