ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2007 року селище Верховина справа № 1 - 23 / 2007 р.
Верховинський районний суд Івано - Франківської області в складі:
головуючого - судді Токарука В.І.
з участю секретаря Пікула М.Й.
прокурора району Фістера О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу проти ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженку та жительку ІНФОРМАЦІЯ_2, українку, громадянку України, освіта середня, одружену, тимчасово не працюючої, раніше не судженої, за cm. 263 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. незаконно зберігала вогнепальну зброю і бойові припаси без передбаченого законом дозволу.
Злочин вчинила при наступних обставинах: 30 червня 2006 року в ІНФОРМАЦІЯ_3, у власному будинку, ОСОБА_1. незаконно, без відповідного на дозволу, зберігала обріз гладкоствольное рушниці моделі ИЖ - 12, 16 калібру, стволи вкорочені до довжини 477 мм та 464 мм, а також: 35 патронів калібру 5,6 мм, які являються боєприпасами і є придатними для стрільби.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1. винною себе визнала, суду пояснила, що під час обшуку в житловому будинку працівниками міліції було виявлено та вилучено рушницю та патрони. Дану рушницю вона знайшла на вулиці, коли пасла корову, а звідки патрони не пам 'ятає.
Вина у вчиненні злочину, крім визнання вини підсудною, підтверджується іншими зібраними по справі доказами.
Так із протоколу огляду місця події від 30 червня 2006 року видно, що у господарстві ОСОБА_1. було виявлено рушницю ИЖ - 12, 16 калібру, стволи вкорочені до довжини 477 мм та 464 мм, а також коробку, в якій знаходилися патрони калібру 5,6 в кількості 35 штуки.
Із висновку судово-балістичної експертизи від 27.01.2006 року (а.с.38 - 42) вбачається, що представлений для дослідження предмет, вилучений в ОСОБА_1. є обрізом куркової мисливської рушниці моделі «ИЖ -12», НОМЕР_1, 16 калібру 1965 року випуску, промислового виробництва, шляхом укорочування стволів . Обріз мисливської рушниці призначений для стрільби мисливськими патронами 16 калібру є справний і придатний для стрільби.
. -2-
Вина у вчиненні злочину, крім визнання вини самим підсудним, підтверджується здобутими в судовому засіданні доказами.
Так потерпілий ОСОБА_2 підтвердив суду, що він дійсно вдарив ОСОБА_3, але що було дальше не пам'ятає, так як опритомнів в лікарні, Просить звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_3, оскільки він вибачився перед ним і повністю відшкодував завдану шкоду.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтвердили в судовому засіданні, що у відповідь на удар ОСОБА_2, ОСОБА_3 двічі вдарив його головою в обличчя. Від нанесених ударів ОСОБА_2 втратив свідомість та впав на підлогу.
Свідок ОСОБА_7.- ІНФОРМАЦІЯ_4, в судовому засіданні підтвердив факт нанесення ОСОБА_3 удару головою в обличчя ОСОБА_2.
Такі показання свідків об'єктивно підтверджуються висновком судово - медичної експертизи, з якого вбачається, що у ОСОБА_2 малися тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно - мозкової травми з забоєм головного мозку легкого ступеня, забійної рани лівої надбрівної дуги.
Вказані тілесні ушкодження спричинені від дії тупих твердих предметів, якими могли кулаки ніг, носки взуття, можуть відповідати терміну, вказаному в постанові і відносяться до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, як ушкоджень, що викликали тривалий розлад здоров 'я.
При цьому експерт не виключає можливості утворення таких ушкоджень при падінні з висоти власного росту і ударі об тверду поверхню.
При врахуванні здобутих доказів про те, що ОСОБА_3 наносив удари головою в обличчя ОСОБА_2, суд критично оцінює припущення експерта про те, що тілесні ушкодження могли утворитися від падіння з висоти власного росту і ударі до підлоги і вважає, що вони утворилися від ударів ОСОБА_3.
Оцінюючи здобуті докази в сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_3. вини за cm. 122 ч.1 КК України, оскільки він умисно наніс два удари головою в обличчя ОСОБА_2, внаслідок яких той одержав тілесні ушкодження середньої тяжкості, що викликали тривалий розлад здоров 'я.
При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, що раніше судився і вчинив новий злочин в період іспитового строку, його позитивну характеру з місця проживання.
З врахуванням також; того, що злочини, за які він був засуджений, вчинено ним в неповнолітньому віці, обставини справи, пом'якшуючі, що у вчиненому щиро розкаявся, завдану шкоду повністю відшкодував, прохання потерпілого про звільнення від кримінальної відповідальності суд вважає, що виправлення засудженого можливе без відбування покарання і до нього слід застосувати cm. 75 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
-3-
Визнати ОСОБА_3 винним за cm. 121 ч. 1 КК України та призначити покарання обмеженням волі на 1 (один) рік.
На підставі ст. ст. 71, 72 КК України обрати ОСОБА_3 покарання шляхом повного складання покарань - позбавленням волі на 4 (чотири) роки і 6 місяців позбавлення волі.
Із застосуванням cm. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням протягом іспитового строку один рік.
На підставі cm. 76 КК України покласти на засудженого обов'язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи та періодично з 'являтися для реєстрації.
Запобіжний захід - підписку про невиїзд - залишити до вступу вироку в законну силу.
Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського Апеляційного суду
шляхом подачі апеляції протягом 15 діб з моменту проголошення через
Верховинський районний суд.