Справа № 2а- 2828/10/2070
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження
17 березня 2010 р. м . Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення грошових сум ,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області , в якому просить суд стягнути з Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області на користь позивача матеріальну допомогу в розмірі 10 посадових окладів, передбачених ст. 37 Закону України "Про державну службу"; зобов'язати Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області згідно зі ст. 117 КЗП відшкодувати грошові кошти за час затримки повного розрахунку з позивачем; стягнути з відповідача відшкодування моральної шкоди, нанесеної позивачу в сумі 1 000 грн.; судові витрати стягнути з відповідача.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі і на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до Закону України від 18.02.2010 року № 1691-VІ "Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язанних із соціальними виплатами" внесено зміни до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, яку викладено в наступній редакції: суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 з приводу виплати грошової допомоги, передбаченої ст. 37 Закону України "Про державну службу", є спором з приводу одержання допомоги, порядок розгляду яких передбачений ст. 15 ЦПК України, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 повинна розглядатись за правилами цивільного судочинства. Вимоги щодо відшкодування грошових коштів за час затримки повного розрахунку та стягнення моральної шкоди є похідними від вимоги про стягнення грошової допомоги, і окремому розгляду в порядку КАС не підлягають.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд та вирішення таких справ віднесено до юрисдикції загальних судів, в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 17, 104, 109, 165, 186 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення грошових сум.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Мар'єнко Л.М.