Судове рішення #9035398

Справа №22ц-1640/2010 р.                                         Головуючий у І інст. –   Іванюк І.І.

                                                                                             Доповідач – Литвиненко І.В.

   

               У Х В А Л А            

                                              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


  30 квітня 2010 року                   м. Чернігів

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого- судді ЛИТВИНЕНКО І.В.

суддів:               ШАРАПОВОЇ О.Л., ЄВСТАФІЇВА О.К.

при секретарі Штупун О.М.

          розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в м. Чернігові апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області на постанову Бобровицького районного суду від 6 березня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області   про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни,

В С Т А Н О В И В:

          В   апеляційній скарзі УПФ України  в  Бобровицькому районі просить скасувати постанову суду через порушення норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

        Постановою суду позовні вимоги задоволені. Суд визнав неправомірною бездіяльність ПФУ в Бобровицькому районі  щодо відмови позивачу у підвищенні державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії,  на 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року і зобов’язав Управління ПФУ в Бобровицькому районі здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, за цей же період з урахуванням її підвищення на 30% мінімальної пенсії за віком  відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за рахунок коштів Державного бюджету України,  стягнувши з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.

            УПФУ  в Бобровицькому районі в апеляційній скарзі вказує на те, що здійснення  виплат, зазначених у судовому рішенні, можливе лише після внесення змін до Державного бюджету України на 2008 рік.  

         Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

 Судом  першої інстанції встановлено, що позивач, як особа, що має статус дитини війни , відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», має право на підвищення державної соціальної допомоги на 30 %   від мінімальної пенсії за віком. УПФУ в Бобровицькому  районі не проводило виплату в такому розмірі, посилаючись на те, що Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” такі виплати не були передбачені.

 Приймаючи рішення про задоволення вимог в частині зобов'язання відповідача провести перерахування та виплату надбавки позивачу у розмірі 30 відсотків від  мінімальної пенсії за віком, суд першої інстанції правомірно керувався положеннями Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, за яким визнані неконституційними  внесені зміни до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо обмеження розміру пенсії.

Доводи апеляційної скарги щодо відсутності бюджетних коштів, неможливістю застосування ч.1 ст.28 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” для визначення розміру надбавки до соціальної допомоги   за ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, не можуть братись до уваги, оскільки положення ч. 3 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не є перешкодою для застосування поняття мінімального розміру пенсії за віком для розрахунку інших, пов’язаних з ним пенсій чи доплат, а наявність чи відсутність коштів для таких доплат не є підставою для порушення законних прав позивача.

  Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд

                                             У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області відхилити.

Постанову Бобровицького районного суду Чернігівської області від 6 березня 2010 року залишити без змін.

 Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

  Головуючий:                                       Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація