Судове рішення #9034884

     

                                                    КОПІЯ    

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У  Х  В  А  Л  А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

28 квітня  2010  року                                     місто  Вінниця

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду   Вінницької області у складі:

                Головуючого :  Чуприни В.О.

                                      Суддів : Морозовського В.І., Іванюка М.В.  

                                      При секретарі :   Липач Ю.М.

                За участю : відповідача ОСОБА_1, представника ОСОБА_2, позивача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 9 грудня 2009 року, встановила :

    У вересні 2009 р. ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним позовом та просив стягнути з відповідача 21180 грн. на відшкодування матеріальної шкоди та  60000 грн. моральної шкоди, мотивуючи вимоги тим, що 28 вересня 2008 р. на автодорозі Голосків – Лука Барська с. Слобідка Кальнянська Деражнянського району Хмельницької області з вини відповідача, який керував автомобілем «ЛуАЗ 969 М», сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої було пошкоджено його, ОСОБА_3, автомобіль «ВАЗ 21114».

    Постановою Віньковського районного суду Хмельницької області від 18.08.2009 р. ОСОБА_1 звільнений від кримінальної відповідальності за діяння, передбачені ст. 287 та ч. 1 ст. 286 КК України на підставі п. 4 ст. 6 КПК України.

    В наслідок ДТП позивачу заподіяно тілесні ушкодження, що відносяться до  середнього  ступеня тяжкості, які спричинили тривалий розлад здоров’я. Окрім цього, були завдані значні фізичні й моральні страждання, а від перенесено стресу загострилась хвороба серця, з приводу якої позивач знаходився на стаціонарному лікуванні.

    Рішенням   Жмеринського   міськрайонного  суду  Вінницької  області  від 9.12.2009 р. позов задоволений частково і стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 19980 грн. матеріальної шкоди внаслідок пошкодження автомобіля, 600 грн. проведення робіт по визначенню даної вартості, 600 грн. оплати послуг евакуатора, 1500 грн. витрат на правову допомогу, а всього 22680 грн., стягнуто також 5000 грн. у відшкодування моральної шкоди. В іншій частині в задоволенні позову відмовлено.

      Не погодившись з рішенням, відповідач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу в якій порушує питання про скасування рішення і ухвалення нового по суті позовних вимог, ставлячи під сумнів розмір матеріальної шкоди, визначеної не компетентним експертом, а  оцінщиком. Крім того, завищеним апелянт вважає стягнутий розмір моральної шкоди.

    В письмовому запереченні позивач ОСОБА_3 вважаючи, що законних підстав для скасування рішення не має, просить апеляційну скаргу відхилити.

    Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення скарги, а саме щодо передачі справи на новий розгляд, з наступних підстав.

    Відповідно до ч. 3 ст. 303 ЦПК України апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов’язковою підставою для скасування рішення.

    Так, загальне правило ст. 1166 ЦК України встановлює, що будь-яка майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам або майну фізичної або юридичної особи, відшкодовуються особою, яка її завдала, в повному обсязі.

    З матеріалів справи убачається, що позивач ОСОБА_3 керував  автомобілем «ВАЗ 21114» на підставі довіреності, виданої йому 11.10.2006 р. власником транспортного засобу ОСОБА_5, у якій, крім інших умов, зазначені повноваження лише щодо ведення   справи у судах при розгляді цивільних справ стосовно відшкодування шкоди, заподіяної зазначеному автомобілю (а.с. 4).

    Ураховуючи, що від встановлення належності автомобіля «ВАЗ 21114» залежить правильне вирішення справи, суду належало б залучити до розгляду справи власника цього автомобіля ОСОБА_5, оскільки рішенням можуть бути вирішені його майнові права.

    За тих обставин, коли суд вирішив питання щодо прав та обов’язків особи – власника потерпілого автомобіля, який не брав участь у справі, рішення суду згідно припису п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК підлягає безумовному скасуванню з передачею справи на новий розгляд.

    При новому розгляді суду належить врахувати наведене, всебічно і повно з’ясувати обставини справи, в тому числі належність автомобіля «ЛуАЗ 969 М» ОСОБА_1, страхування останнім цивільно-правової відповідальності, перевірити доводи сторін, надати доказам правову оцінку та вирішити спір з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись  ст.ст. 307, 311, 313, 314, 315  ЦПК  України, колегія суддів, ухвалила :

    Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

 Рішення   Жмеринського   міськрайонного  суду   Вінницької   області   від 9 грудня 2009 року скасувати, а справу передати на новий розгляд в цей же суд у іншому його складі.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.

          Головуючий :     підпис     В.О.Чуприна

    Судді :         підпис     В.І.Морозовський

                підпис     М.В.Іванюк

    З оригіналом вірно :

    Суддя апеляційного суду                     В.О.Чуприна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація