Справа №22ц – 2099 / 2010 р. Головуючий у 1 інстанції: Величко О.В.
Категорія: 44 Доповідач: Краснощокова Н.С.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 квітня 2010 р. Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючого: судді Краснощокової Н.С.
суддів: Ігнатової Л.Є., Кіянової С.В.
при секретарі: Шатун Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Красноармійського міськрайонного суду від 5 січня 2010р. у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, треті особи ОСОБА_3, Красноармійський міський відділ ГУМВС України в Донецькій області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про вселення до жилого приміщення,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2009р. позивачка звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання його таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_2 у м. Красноармійську на підставі ст.ст. 71, 72 ЖК України. Посилалась на те, що вказана квартира належить на праві власності їй та її дочці ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності в порядку приватизації від 10.05.2005р. Відповідач - її колишній чоловік після фактичного розірвання шлюбу у жовтні 2008р. проживає у іншому місці за адресою: м. Красноармійськ, АДРЕСА_3 у спірній квартирі жодного разу не з’являвся, платежі за утримання житла не проводить.
Відповідач звернувся із зустрічним позовом про вселення в спірну квартиру. Посилався на те, що з 17.04.1998р. перебував у шлюбі з позивачкою, від шлюбу мають дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження. У шлюбі з позивачкою вони придбали квартиру АДРЕСА_1 у м. Красноармійську, яку 18.02.2005р. продали, після чого вселились в спірну квартиру, де він був зареєстрований 17 травня 2005р., хоч фактично проживав з лютого 2005р. На час вселення квартира перебувала у комунальній власності. На час звернення до суду відносини з позивачкою погіршились, вона стала наполягати на виселенні з квартири, посилаючись на те, що він не має на неї права. Він звернувся до адвоката та дізнався, що квартира приватизована на позивачку та її доньку ОСОБА_3, розпорядження органу приватизації та свідоцтво про право власності він оспорює у окремому позові. Оскільки позивачка змінила замки в дверях квартири та не впускає його, просив вселити його у спірну квартиру.
Рішенням Красноармійського міськрайонного суду від 5 січня 2010р. позов ОСОБА_2 задоволено, визнано відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням у спірній квартирі, у задоволенні зустрічного позову про вселення відмовлено.
У апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення та направити справу на новий розгляд, посилається на неповне з’ясування судом обставин справи. Зокрема, зазначає, що причина його не проживання в квартирі є поважною, оскільки позивачка замінила замки на вхідних дверях.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Задовольняючи позов ОСОБА_2 та визнаючи відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням у спірній квартирі та відмовляючи у задоволенні зустрічного позову суд обґрунтовано виходив із встановлених у справі фактичних обставин та вимог діючого законодавства.
Так, судом встановлено, що спірна квартира належить позивачці та ОСОБА_3 на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 10 травня 2005р., виданого в порядку Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».
Відповідач був зареєстрований у цій квартирі 17 травня 2005р. як член сім’ї позивачки.
Після припинення шлюбних відносин між позивачкою та відповідачем у жовтні 2008р. відповідач виїхав та з того часу не проживає в квартирі без поважних підстав, оплату за комунальні послуги не проводив.
Суд не прийняв до уваги доводи відповідача про те, що він не проживає в квартирі з поважних причин через неправомірну поведінку позивачки, оскільки ним не надано доказів такої неправомірної поведінки та відповідач не заперечував, що він не приймав заходів до вселення в квартиру, не відносився до неї, як до єдиного місця проживання.
У зв’язку із встановленим, суд правильно відмовив у задоволенні зустрічного позову про вселення.
Доводи апеляційного суду висновків суду не спростовують. У апеляційній скарзі відповідач посилається на те, що не проживав у квартирі через неправомірну поведінку позивачки, однак, на наявність доказів її неправомірної поведінки не посилається.
Таким чином, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Рішення суду відповідає встановленим у справі фактичним обставинам, вимогам матеріального і процесуального права і підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, Апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Красноармійського міськрайонного суду від 5 січня 2010р. залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.
Судді: