Судове рішення #9008301

Справа №22ц –  2943 / 2010 р.                               Головуючий у 1 інстанції: Стріжакова Т.В.

Категорія:    30                                                                          Доповідач:  Краснощокова Н.С.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня  2010 р.                                          Апеляційний суд Донецької області у складі:

головуючого: судді  Краснощокової Н.С.

суддів:  Ігнатової Л.Є., Азевича В.Б.

при секретарі:  Шатун  Л.В.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1   на ухвалу  Торезького міського суду  від 16 лютого 2010р.   про відмову у    відкритті провадження у справі  за позовом ОСОБА_1   до Відділу  державної виконавчої служби  Торезького міського управління юстиції  про стягнення збитків, завданих невиконанням судового рішення та про стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою  судді Торезького міського суду  від 16 лютого 2010р.    відмовлено  у    відкритті провадження у справі  за позовом ОСОБА_1   до Відділу  державної виконавчої служби  Торезького міського управління юстиції  про стягнення збитків, завданих невиконанням судового рішення та про стягнення моральної шкоди у зв’язку з тим, що позовна заява не підлягає розгляду  в порядку цивільного судочинства.

У апеляційній скарзі позивач просить скасувати ухвалу, посилається на те, що на його думку, позов має бути розглянутим саме в порядку ЦПК України, бо він вважав, що  виконавчий лист був виданий  за результатами розгляду  цивільної справи, тому і даний його позов має бути розглянутий в цивільно – процесуальному порядку.

Апеляційний суд вважає, що  апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Відмовляючи у відкритті провадження на підставі п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя виходила з того, що позов пред’явлено з приводу бездіяльності  державної виконавчої служби у зв’язку з невиконанням  судового рішення, ухваленого за правилами КАС України, предметом спору   є порушення права позивача у сфері  публічних  правовідносин, тому позов підлягає розгляду в порядку КАС України.

Із позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати незаконною бездіяльність держави Україна по невиконанню рішення суду, винесеного  від імені  держави Україна Торезьким   міським судом по адміністративній справі, стягнути з держави Україна за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України на його користь 25 000 грн., з яких 12 000 грн. моральної шкоди та  13 000 грн. у якості збитків, завданих невиконанням рішення суду.

Згідно із ч.1  ст. 181 КАС України учасники    виконавчого   провадження   (крім   державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають  право  звернутися  до  адміністративного  суду  із позовною заявою,  якщо  вважають,  що  рішенням,  дією  або   бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права,  свободи чи  інтереси,  а  також  якщо законом  не  встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно з ч.2 ст. 21 КАС України   вимоги про відшкодування шкоди,  заподіяної  протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим   порушенням   прав,   свобод   та    інтересів    суб'єктів публічно-правових відносин,  розглядаються адміністративним судом, якщо  вони  заявлені  в  одному  провадженні  з  вимогою  вирішити публічно-правовий  спір.  Інакше  вимоги  про  відшкодування шкоди вирішуються  судами  в  порядку  цивільного   або   господарського судочинства.

Тому висновок судді  про те, що   позов  має  розглядатись в порядку адміністративного судочинства  та  не підлягає розгляду в порядку  цивільного судочинства  є правильним.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 312 ЦПК України р озглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд   відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

 Керуючись  ст.ст. 307, 312 - 315 ЦПК України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1  відхилити.

Ухвалу судді Торезького міського суду  від 16 лютого 2010р.   залишити без зміни.

Ухвала  апеляційного суду   набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі скарги безпосередньо до Верховного Суду України   протягом двох місяців з  дня набрання законної сили.

 Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація