У К Р А Ї Н А
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22 ц–2597/2010 Головуючий в 1-ій інстанції – Галічій В.М.
Доповідач - Волошин М.П.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2010 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді - Басуєвої Т.А.
суддів - Волошина М.П., Демченко Е.Л.
при секретарі - Качур Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 05 січня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, –
В С Т А Н О В И Л А:
У січні 2010 року ОСОБА_2 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_3 та просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_4 в твердій грошовій сумі, а саме 1 471 грн. в місяць.
Ухвалою судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 05 січня 2010 року у відкритті провадження за позовом ОСОБА_2 відмовлено, оскільки за даним спором вже є рішення суду, яким визначено вже розмір аліментів, які повинні стягуватися з відповідача.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить ухвалу судді про відмову у відкритті провадження по справі скасувати, обґрунтовуючи свої заперечення проти ухвали тим, що суддею при постановленні ухвали порушено норми процесуального закону.
Колегія суддів, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши ухвалу судді в межах доводів скарги, дійшла висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі суддя керувався тим, що рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 09 квітня 2004 року, питання щодо стягнення з ОСОБА_3 аліментів вже вирішено.
Але до такого висновку суд першої інстанції дійшов з порушенням вимог процесуального права та ст.192 СК України згідно якої – розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного, погіршення поліпшення здоров’я кого з них.
Суддя першої інстанції не врахував дані обставини, і помилково керувався рішенням суду яким стягнуто аліменти в відсотках від заробітку відповідача, у зв’язку з чим колегія суддів вважає, що суд першої інстанції помилково закрив провадження по справі і тому ухвала суду згідно до п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 307, п. 3 ч. 1 ст. 312, ст. 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, –
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 – задовольнити частково.
Ухвалу судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 05 січня 2010 року – скасувати та справу направити до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Ухвала апеляційного суду чинна з моменту проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.
Головуючий:
Судді: