2-1114/2007 р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2007 року
Лисичанський міський суд Луганської області в складі:
головуючого судді Фастовця В.М.,
секретаря судового засідання Бандуровій В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лисичанської міської територіальної громади в особі управління житлово-комунального господарства про виділення долі та визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про виділення долі та визнання права власності на спадщину, що складається з частини квартири за адресою: АДРЕСА_1 та грошового внеску на рахунку НОМЕР_1 в Лисичанській філії №2867/056 Ощадного банку України, посилаючись на те, що в державній нотаріальній конторі було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, бо невиділені долі кожного співвласника в спадкоємній квартирі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, просив справу розглядати за його відсутності, позов підтримав, про що надав суду заяву.
Відповідач у судове засідання не з'явився, просив справу розглядати за його відсутності, позов визнав, про що надав письмову заяву.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер батько позивача -ОСОБА_2, після смерті якого залишилася спадщина у вигляді частини квартири за адресою: АДРЕСА_1 та грошового внеску на рахунку НОМЕР_1 в Лисичанській філії 2867/056 Ощадного банку України. Спадкоємна квартира була приватизована ІНФОРМАЦІЯ_2 року померлим ОСОБА_1, позивачем та ОСОБА_3. Після смерті спадкодавця, спадщину фактично прийняли позивач та мати позивача - ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді Уг частини вказаної квартири. Окрім позивача, інших спадкоємців немає. Позивач фактично прийняв спадщину, оскільки постійно проживав разом із спадкодавцями на час відкриття спадщини, а також не заявляв про відмову від неї, тому все спадкове майно належить йому на праві власності, відповідно до ст. 1268 ЦК України і вважається таким, що прийняв спадщину.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 1258,1261,1268 ЦК України, ст. ст. 174, 212-215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1до Лисичанської міської територіальної громади в особі управління житлово-комунального господарства про виділення долі та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Виділити за ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 по 1/3 частині квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
2
Визнати право власності ОСОБА_1на спадщину у вигляді 1/6 частини квартири за адресою: АДРЕСА_1, грошового внеску на рахунку НОМЕР_1 в Лисичанській філії №2867/056 Ощадного банку України після ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1року та на 1/2 частину вказаної квартири після ОСОБА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання такої заяви.