Судове рішення #9002539

Справа № 2-125/2010р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

22 квітня 2010 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді Корзаченка В.М.,

за участю секретаря Ями С.С.,

позивача ОСОБА_3,

третьої особи ОСОБА_4,

представника третьої особи ОСОБА_5,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Носівського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Держанівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, треті особи – Носівське відділення Чернігівської регіональної філії державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» та ОСОБА_4,

В С Т А Н О В И В:

02 березня 2010 року до Носівського районного суду звернувся ОСОБА_3 з позовом до Держанівської сільської ради про визнання за ним права власності на спадкове майно –земельну ділянку, площею 3,5276 га, яка розташована на території Держанівської сільської ради вартістю 43 149 (сорок три тисячі сто сорок дев’ять) гривень 12 копійок і яка на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧН № 136402, належала ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, треті особи – Носівське відділення Чернігівської регіональної філії державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру» та ОСОБА_4.

Позивач обґрунтовує позов тим, що після смерті його матері, ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, залишилося спадкове майно – зазначена вище земельна ділянка. Він є спадкоємцем за заповітом, прийняв спадщину, однак мати заповідала йому право на земельну частку (пай), підтверджене сертифікатом серії ЧН № 0221130 від 20 серпня 1996 року, але згідно розпорядження Носівської районної державної адміністрації Чернігівської області від 18 серпня 2002 року № 281 на підставі згаданого вище сертифіката, спадкодавець отримала державний акт на цю ж саму земельну ділянку. Саме з цих причин нотаріус не може оформити його право на спадщину.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

У судове засідання представник Держанівської сільської ради не прибув, надіславши суду заяву від 19 березня 2010 року № 69/3-08 про визнання позову та розгляд справи без участі представника сільської ради.

У судовому засіданні третя особа ОСОБА_4 пояснила, що матір доживала віку та померла у неї, однак вона не зверталася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини і не буде цього робити, оскільки за життя мати складала заповіти на певне майно на користь її рідних брата та сестри і тому не заперечувала щодо задоволення позову ОСОБА_3.

У судовому засіданні представник третьої особи – Носівського відділення Чернігівської регіональної філії державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», ОСОБА_5 не заперечував щодо задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивача, представника Носівського відділення Чернігівської регіональної філії державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», третьої особи і вивчивши матеріали цивільної справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 01 вересня 2009 року виконкомом Козятинської сільської ради Козятинського району Вінницької області ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у віці 93 роки.

З матеріалів спадкової справи № 63 за 2010 рік до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6, копія якої була надіслана до суду з Козятинської державної нотаріальної контори Вінницької області за № 492 /01-14 від 02 квітня 2010 року , вбачається, що позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно заповіту ОСОБА_6 від 08 лютого 2002 року, який є чинним, остання заповідала право на земельну частку (пай), підтверджене сертифікатом серії ЧН № 0221130 від 20 серпня 1996 року позивачеві.

Згідно копії державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧН № 136402 виданого 09 серпня 2006 року на підставі розпорядження Носівської райдержадміністрації № 281 від 18 серпня 2004 року, ОСОБА_6 є власником земельної ділянки площею 3,5276 га, яка розташована на території Держанівської сільської ради в селі Адамівка і має цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, беручи до уваги, що рішення у справі не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 328, 1218, 1222, 1223, 1225   ЦК України та ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку (пай), площею 3,5276 га, яка розташована на території Держанівської сільської ради в селі Адамівка і має цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вартістю 43 149 (сорок три тисячі сто сорок дев’ять) гривень 12 копійок після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Носівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                         В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація