Судове рішення #8998558

       

Справа № 2 - 2168/10 р.

 РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

07 квітня 2010 року суд Жовтневого району м. Харкова в складі:

головуючого судді Чижиченко Д.В.

при секретарі Бухтіяровій О.М.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В:

10 березня 2010 року до суду Жовтневого району м. Харкова з позовною заявою звернулась позивач ОСОБА_1 та просить суд ухвалити рішення, яким стягувати аліменти з відповідача ОСОБА_2 на її користь на утримання малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частки з усіх видів його заробітку (доходу), яка не може бути меншою ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду до ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто до досягнення дитиною повнолітнього віку. Крім того, просила стягнути з відповідача на свою користь 200, 00 грн. за юридичну допомогу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі з 1996 року, який було розірвано 25 липня 2007 р. На даний час позивач перебуває у зареєстрованому шлюбі з іншим чоловіком, ОСОБА_4. Від шлюбу з ОСОБА_2 мають малолітню дитину, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачем і знаходиться на її повному утриманні. ОСОБА_2 проживає та працює в м. Харкові в Мерефянській центральній лікарні, добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, інших аліментних зобов’язань не має. У зв’язку з тим, що позивач бажає офіційно отримувати від відповідача аліменти на утримання дитини, вона вимушена звернутися до суду.      

Позивач в попередньому судовому засіданні свої позовні вимоги підтвердила та підтримала, просила суд задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач у попереднє судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву з проханням проводити попередній розгляд справи у його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши заяву відповідача, матеріали справи, приходить до висновку про законність і обгрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи з наступного.

Як вбачається зі свідоцтва про розірвання шлюбу, 25 липня 2007 р. у Жовтневому відділі РАЦС Харківського міського управління юстиції, про зроблено відповідний актовий запис за № 261, шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 розірвано (а.с. 6).

Так, судом встановлено, що ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до свідоцтва про народження, виданим Жовтневим відділом РАГС 09 вересня 1997 р., про що зроблений актовий запис за № 476, батьками дитини є: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 5).

18 липня 2009 р. ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 у відділі РАЦС Тетіївського районного управління юстиції Київської області, про що зроблено актовий запис № 45 (а.с. 7).  

Малолітня дитина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає зі своєю матір’ю, ОСОБА_1, і знаходиться на її повному утриманні і вихованні, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї і паспортну реєстрацію  від 02.03.2010 р. за № 765 (а.с. 6).

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ЦПК України позивач може відмовитися, а відповідач – визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

З ч. 4 ст. 130 ЦПК України вбачається, що ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводяться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 ЦПК України.    

На підставі ст.ст. 180, 181 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

В попередньому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 працює в Мерефянській центральній лікарні, добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, інших аліментних зобов’язань не має.

Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2   стягуватимуться аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частки всіх видів заробітку відповідача щомісяця, починаючи з дня подачі заяви до суду до досягнення дитиною повноліття.

Згідно ст. 84 ЦПК України витрати, пов’язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги. Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Із матеріалів справи вбачається, що витрати на правову допомогу ОСОБА_1 склали 200, 00 грн. (двісті) 00 коп. (а.с. 9), що підтверджується квитанцією № 6 від 02.03.2010 р. на оплату юридичних послуг адвоката.

Виходячи з цього, суд вважає за необхідне вимоги ОСОБА_1 стосовно стягнення з ОСОБА_2 витрат, пов’язаних з оплатою правової допомоги адвоката в розмірі 200, 00 грн., задовольнити.

Згідно з положенням ч. 3 ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави, так як позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 81 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.  

Керуючись ст.ст. 81, 84, 88, 130, 174, 213 – 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 18, 180 – 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини – задовольнити;

Стягувати з ОСОБА_2, 1971 року народження, уродженця м. Харкова, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частки всіх видів заробітку відповідача щомісяця, починаючи з 10 березня 2010 року до досягнення дитиною повнолітнього віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати, пов’язані з оплатою правової допомоги в розмірі 200, 00 (двісті) гривень 00 копійок.

 

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51, 00 (п’ятдесят одна) гривні 00 копійок;

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно - технічне  забезпечення розгляду справи в розмірі 120, 00 (сто двадцять) гривні 00 копійок;

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць, починаючи з дня пред’явлення позову до суду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                                                                        Д.В. Чижиченко

                           

  • Номер: 6/489/183/15
  • Опис: заява про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 2-2168/10
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2168/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Чижиченко Денис Володимирович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.08.2015
  • Дата етапу: 08.10.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація