Судове рішення #899660
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

справа №4-28/2007

 

6 лютого 2007 року                                       Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в складі: головуючого судді Чабаненко В.О при секретарі Шрейтер CO. прокурор Загребельний О.В. скаржник ОСОБА_1 захисник ОСОБА_2 слідчий Марчак О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни скаргу ОСОБА_1 на постанову слідчого ОВС СВ ПМ ДПА в Полтавській області Марчака О.Ю. про порушення кримінальної справи порушеної по факту ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування посадовими особами ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка", за ознаками злочину, передбаченого ч.З ст. 212-1 КК України, суд,-

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 оскаржує постанову слідчого ОВС СВ ПМ ДПА в Полтавській області Марчака О.Ю. про порушення кримінальної справи по факту ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування посадовими особами ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка", за ознаками злочину, передбаченого ч.З ст. 212-1 КК України

Свою скаргу мотивував тим, що постановою слідчого про порушення кримінальної справи грубо порушені його законні права та інтереси як громадянина України, встановлені Конституцією України та чинним законодавством, а також як ІНФОРМАЦІЯ_1 ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка". Він як відповідальна службова особа підприємства безпосередньо зацікавлений у нормальному його функціонуванні, яке неможливе за умови здійснення незаконного тиску з боку податкової міліції шляхом незаконного порушення і розслідування кримінальної справи за надуманими підставами.

Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину, тобто повинні бути достатні підстави.

При наявності приводів і підстав, зазначених у статті 94 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування

Слідчим при порушенні кримінальної справи не були дотримані норми КПК України, оскільки жодних приводів і підстав до порушення справи слідчим вказано і обґрунтовано не було, бо не було достатніх даних, які вказували на наявність ознак злочину.

Слідчим було встановлено, що посадові особи ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка" умисно ухиляються від сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Підприємство не ухилялось від сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, по мірі можливості заборгованість періодично частково погашалась, про що свідчать відповідні бухгалтерські документи, котрі або не були досліджені слідчим або просто не були прийняті ним до уваги.

Крім того, за підписом скаржника та підписом головного бухгалтера 29.08.2006 р. начальнику управління ПФУ в м. Лубнах був наданий гарантійний лист про погашення заборгованості, що підтверджує що ні про яке умисне ухилення від сплати внесків речі взагалі не може йти. На жаль кошти, на які розраховувало підприємство, з незалежних від скаржника причин не надійшли, матеріальне становище було дуже скрутним, зростала заборгованість по заробітній платі, всі інші борги зростали. Тому у підприємства просто не було жодної можливості погашення заборгованості, яка зовсім не ґрунтувалась на злісному умисному ухиленні від цього.

Скаржник вважає, що оскаржувана постанова слідчого є незаконною, необгрунтованою, винесеною з порушенням норм чинного кримінально-процесуального законодавства, а отже є такою, що грубо порушує його законні права та інтереси.

Скаржник прохає суд скасувати постанову слідчого в ОВС СВ ПМ ДПА Марчака О.Ю. від 02.01.2007 р. про порушення кримінальної справи по факту ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування посадовими особами ВАТ "Лубенська швейна фабрика

В судовому засіданні скаржник вимоги скарги підтримав, прохає її задовольнити.

Прокурор заперечував щодо скасування постанови, вважає, що порушень вимог ст.ст. 94,98 КПК України при порушенні кримінальної справи слідчим допущено не було, постанова є законною і обгрунтованою

Вивчивши матеріали на підставі яких винесено постанову про порушення кримінальної справи і матеріали, додані до скарги та під час її розгляду, вислухавши скаржника , прокурора , слідчого, суд приходить до наступного.

Згідно ст..94 КПК України справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

Приводами до порушення кримінальної справи є :

-   заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян ;

-  безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.

02.01.2007 р. слідчим в ОВС СВ ПМ ДПА Марчаком О.Ю. винесена постанова про порушення кримінальної справи порушеної по факту ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування посадовими особами ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка", за ознаками злочину, передбаченого ч.З ст. 212-1 КК України.

Приводом до порушення кримінальної справи явилось звернення до податкової міліції управління Пенсійного фонду в м.Лубнах з направленням актів перевірки підприємства працівниками Пенсійного фонду в яких відображені факти наявності недоїмки страхових внесків до Пенсійного фонду України і її постійного зростання.

Відповідно до ст. 112 КПК України у справах про злочини, передбачені ст.212-1 ч.2,3,4 КК України досудове слідство проводиться слідчими податкової міліції.

Встановлено, що досудова перевірка проводилася з 25 грудня 2006 року по 2.01.2007 року. В ході перевірки були опитані працівники управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах, службові особи та працівники бухгалтерії ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка" ,зібрані документи Управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах, які стосуються виникнення недоїмки, динаміки її росту,мір реагування для її погашення, тощо.

Умисне ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно постанови про порушення кримінальної справи, вбачається в отриманні готівкових коштів підприємством від невстановлених осіб з оформленням їх як поворотної фінансової допомоги і використання цих коштів на виплату заробітної плати працівникам підприємства без обов'язкової сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Скаржник вищевказаний спосіб ухилення заперечує і вважає, що ніякого умисного ухилення від сплати внесків в його діях немає.

Суд беручи до уваги, що за 2006 рік через касу підприємства і розрахунковий банківський рахунок пройшло більше 2 млн. грошових коштів, вважає, що використання вищевказаних коштів, мотиви і спосіб ухилення від сплати страхових внесків до Пенсійного фонду повинні , стати предметом детального і ретельного дослідження в ході досудового слідства по справі.

Враховуючи, що при порушенні кримінальної справи були дотримані вимоги ст.ст. 94,98 КПК України, скарга ІНФОРМАЦІЯ_1 ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка" ОСОБА_1 на постанову про порушення кримінальної справи задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 98, 236-7,236-8 КПК України, суд,-

 

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на постанову слідчого в ОВС СВ ПМ ДПА в Полтавській області Марчака О.Ю. про порушення кримінальної справи порушеної 2.01.2007 року по факту ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування посадовими особами ВАТ "Лубенська швейна фабрика "Лубенчанка", за ознаками злочину, передбаченого ч.З ст. 212-1 КК України залишити без задоволення..

На постанову протягом 7 діб з дня її винесення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Полтавської області.

 

Суддя Лубенського міськрайонного суду                Чабаненко В.О.

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація