2о-158/10
У Х В А Л А
26 квітня 2010 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Антонова Н.В., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1, зацікавлена особа: Голосіївська районна у м. Києві рада про встановлення факту утримання непрацездатної особи -
в с т а н о в и в:
В провадження Голосіївського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення факту утримання непрацездатної особи.
В даній заяві ОСОБА_1 просить визнати фактом, що непрацездатна особа ОСОБА_2 перебувала на утриманні ОСОБА_1, визнати ОСОБА_1 спадкоємцем п’ятої черги права на спадкування за законом нерухомого та рухомого майна, що належить ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 234 ЦПК України, окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Вказані вимоги заявника є позовними, оскільки вони стосуються набуття та реєстрації прав власності та заявляються в інтересах певних фізичних осіб. Крім того, вимоги про зобов’язання вчинити певні дії також розглядаються у справах у порядку позовного провадження в залежності від категорії справи або місцевими або господарськими судами.
Відповідно до ч. 3 ст. 235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим кодексом.
Зважаючи на викладене, вважаю, що справа підлягає розгляду у порядку позовного провадження.
Вивчивши матеріали заяви, вважаю, що слід повернути заявнику його заяву на підставі ст. 115 ЦПК України, відповідно до якої, суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається заявникові.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 235, 115 ЦПК України, -
У х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа Голосіївська районна у м. Києві рада про встановлення факту утримання непрацездатної особи – повернути заявникові.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі у 5-денний термін заяви про апеляційне оскарження ухвали суду та подачі після цього у 10-денний термін апеляційної скарги.
Суддя