Судове рішення #8988366

справа №  2а-8764/09/0670  

категорія  2.29

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2010 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Іваненко Т.В.,

при секретарі -       Духновській В.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  ОСОБА_1   

до   Житомирської обласної державної адміністрації, Головного управління юстиції у Житомирській області    

про  визнання бездіяльності,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить визнати бездіяльністю Житомирської обласної державної адміністрації у виконанні конституційних норм ст.119 Конституції України щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Озадівської сільської ради: голови Шнайдер М.О., секретаря Карандюк О.В. за оформлення недостовірних, нечинних довіреностей на повірену ОСОБА_3 27.08.2008 року та 11.02.2008 року, за відсутність вжиття необхідних заходів щодо недопущення порушень посадовими особами сільських, селищних рад області при вчиненні нотаріальних дій;  просить також визнати відповідь Головного управління юстиції у Житомирській області від 02.11.2009 року за №8702/8 порушенням та нехтуванням вимог ст.20 Закону України "Про звернення громадян".

В обґрунтування вищевказаних вимог позивач зазначає, що 8 вересня 2009 року він звернувся із заявою до Житомирської обласної державної адміністрації про притягнення до відповідальності посадових осіб Озадівської сільської ради Бердичівського району Житомирської області, яку відповідач отримав 09.09.2009 року і в цей же день перенаправив на адресу Головного управління юстиції у Житомирській області. Тільки 07.11.2009 року позивач отримав відповідь начальника Головного управління юстиції у Житомирській області В.В.Шундрика, в якій вказувалось, що все викладене в заяві не відноситься до повноважень управління юстиції, що висновок щодо правомірності вчинення посадовою особою нотаріальних дій може бути наданий лише судом.

Позивач вважає, що Житомирська обласна державна адміністрація , направивши його заяву від 08.09.2009р. на адресу Головного управління юстиції у Житомирській області в день її отримання - 09.09.2009р. порушила конституційні вимоги ст.119 Конституції України, проявила повну бездіяльність у виконанні своїх конституційних повноважень щодо наведення порядку та законності, правопорядку при вчиненні незаконних дій посадовими особами сільських, селищних рад в Житомирській області, про притягнення посадових осіб Озадівської сільської ради Бердичівського району до відповідальності за оформлення недостовірних, нечинних довіреностей на ім'я повіреної ОСОБА_3; повністю знехтувала вимогами ст.20 Закону України "Про звернення громадян", щодо негайного реагування на його заяву, що не потребує додаткового вивчення.

Позивач в судове засідання не з'явився, надіслав заяву  про розгляд справи у його відсутність.

Представники Житомирської обласної державної адміністрації та Головного управління юстиції у Житомирській області позов не визнали, посилаючись на те, що вони не мають повноважень на здійснення перевірки нотаріальних дій, що вчинюються посадовими особами сільських рад. Щодо переадресації заяви позивача та наданої на неї відповіді, вважають, що вони діяли відповідно до положень ЗУ "Про звернення громадян".

Суд, дослідивши матеріали справи,  вислухавши пояснення представників відповідачів, вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

8 вересня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до Житомирської обласної державної адміністрації з заявою, в якій просив вжити необхідні заходи щодо недопущення порушень посадовими особами сільських, селищних рад області при вчиненні нотаріальних дій, норм ЗУ "Про нотаріат", Конституції України; скасувати дію довіреностей від 27.08.2008 року та 11.02.2008 року, посвідчених посадовими особами Озадівської сільської ради Бердичівського району та притягнути до відповідальності за оформлення недостовірних, нечинних довіреностей на ім'я повіреної ОСОБА_3 сільського голову с.Озадівка Бердичівського району Шнайдер М.О., секретаря  вищевказаної сільської ради Карандюк О.В. та повірену Коваль Н.С., за підробку  підпису в довіреності Яремчук Н.С.

Вказана заява була отримана Житомирською облдержадміністрацією  09.09.2009 року і , як вбачається з копії реєстраційно-контрольної картки  направлена для розгляду та надання відповіді заявнику  в  Головне управління юстиції у Житомирській області за належністю.

Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" обласна державна адміністрація не наділена повноваженнями втручатися в  діяльність  сільських та селищних рад щодо здійснення нотаріальних дій.

Крім того постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2009р. №549 "Про запровадження обмежень щодо проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб" - до 31.12.2010р. тимчасово обмежено проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб.

Головне управління юстиції у Житомирській області отримало від Житомирської облдержадміністрації заяву ОСОБА_1   30.10.2009 року, вхідний №З/Я-782-8/03-06, про що свідчить копія провадження за зверненням, наданого в судовому засіданні представником відповідача.

2 листопада 2009 року  Головне управління юстиції у Житомирській області за вих. №8702/8 надіслало голові Житомирської облдержадміністрації відповідь про розгляд звернення ОСОБА_1, в якій вказано, що  Головне управління юстиції у Житомирській області повертає без розгляду звернення позивача, посилаючись на ст.ст. 33,37 Закону України "Про нотаріат", одночасно роз'яснило, що висновок щодо правомірності вчинення посадовою особою нотаріальних дій може бути наданий лише судом.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про нотаріат" - у  населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії вчиняють уповноважені на це посадові  особи  органу  місцевого  самоврядування.

Згідно  ст.33 вищевказаного Закону головні управління юстиції в областях здійснюють  перевірку організації нотаріальної діяльності нотаріуса та  виконання  ним  правил  нотаріального  діловодства  за  певний період.

    Отже Законом не передбачено проведення Головним управлінням юстиції перевірки організації нотаріальної  діяльності  в сільських, селищних радах.


Суд вважає, що  Головне управління юстиції у Житомирській області повертаючи заяву ОСОБА_1 без розгляду діяло відповідно до  ст.7 Закону України "Про звернення громадян", згідно якої, якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, установами, організаціями, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав  звернення.

Враховуючи все вищевикладене , суд прийшов до висновку, що підстав для задоволення позовних вимог немає.

Керуючись Законом України "Про звернення громадян", Законом України "Про нотаріат", Законом України "Про місцеві державні адміністрації", ст.ст. 6,86,158-163,167,254 КАС України, суд -   

постановив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Житомирської обласної державної адміністрації, Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання бездіяльності - відмовити.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий суддя:                                                                                Т.В. Іваненко


 Повний текст постанови виготовлено: 15 березня 2010 р.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація