Судове рішення #8988026

справа №  2а-6656/09/0670  

категорія  6.14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2009 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді      Іваненко Т.В.    

при секретарі -  Ковальській І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Начальника Житомирського прикордонного Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України Колгана Костянтина Петровича

до   Громадянина Російської Федерації ОСОБА_3

про  видворення за межі України  ,-

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного надійшов позов  Начальника Житомирського прикордонного Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України Колгана Костянтина Петровича до громадянина Російської Федерації ОСОБА_3  про  видворення за межі України.

Позов мотивовано тим, що 18 вересня 2009 року громадянина Російської Федерації ОСОБА_3   затримано у прикордонній смузі біля с. Борутіно Овруцького району. Документів у відповідача при собі не було, тому встановити факт законності перебування на території України неможливо. До того ж, громадянин ОСОБА_3 намагався  незаконно порушити державний кордон з України в Республіку Білорусь. Тому вказаними діями відповідач вчинив  адміністративні правопорушення,  за які передбачена відповідальність  за ч. 1 ст. 203, ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, не заперечував щодо примусового видворення до місця його попереднього проживання в Російській Федерації. Пояснив, що в 2000 році  шляхом обману та використання безпорадного стану  потрапив на територію України. Протягом дев"яти років, до моменту втечі, утримувався  проти своєї волі на території Вінницької області, де експлуатувалася його праця.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд встановив.

18 вересня 2009 року  прикордонним нарядом у прикордонній  смузі поблизу села Борутіно Овруцького району Житомирської області було затримано громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 (особу встановлено зі слів), який при собі не мав документів, що посвідчують його особу та підтверджували б законність перебування на території України, та який намагався незаконно порушити державний кордон з України в Республіку Білорусь  на напрямку населеного пункту Виступовичі ( Україна) - населеного пункту Нова Рудня (Республіка Білорусь) поза пунктом пропуску через державний кордон

Відповідно до ч.5 ст.32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Згідно з ч.4 ст.50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства .   

З матеріалів справи вбачається, що відповідач порушив правила перетину державного кордону, про що складено протокол про адміністративне затримання від   18.09.09(а.с. 11).

З пояснень відповідача вбачається, що він на територію України потрапив без відповідного дозволу, родичів на території України  немає, також не має наміру працевлаштовуватись або звертатись до міграційної служби з заявою про набуття статусу біженця.

А отже, відповідач, незаконно перебуваючи в Україні, грубо порушив вимоги Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"  від 04.02.1994 р., Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.1995 р. №1074 "Про правила в"їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію"  

    Зважаючи на те, що у відповідача відсутні в Україні своє житло, знайомі та близькі (приймаюча сторона), засоби для існування, а також те, що в Україні він перебуває нелегально є підстави, що він буде ухилятися від добровільного виїзду з України.

У зв"язку з тим, що особа відповідача не підтверджена жодним документом слід продовжити термін тримання ОСОБА_3 на період необхідний для підготовки видворення за межі України і утримувати його в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Управління МВС України  в Чернігівській області.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Суд вважає за необхідне, у відповідності до ч. 2 ст. 256 КАС України, допустити негайне виконання постанови.

На підставі Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", керуючись ст.ст. 50, 70, 71, 94, 128, 158-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

  Позов задовольнити.

  Примусово видворити з України    громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1

 Продовжити термін тримання громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на період необхідний для підготовки видворення за межі території України в  примусовому порядку і утримувати його  в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні Управління МВС України в Чернігівській області в н.п. Розсудів Ріпкинського району Чернігівської області.

   Допустити негайне виконання  постанови.

 Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


Головуючий суддя:                                                                                Т.В. Іваненко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація