Судове рішення #8987132

Справа № 22ц-838/10                                                                                Головуючий у 1 інстанції – Борнос А.В.

Категорія  - 57                                                                                                           Доповідач  Русинчук М.М.

                                         

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________________

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

28 квітня 2010 року  Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого – судді      Русинчука М.М.,

суддів : Киці С.І., Мудренко Л.І.,

при секретарі – Губарик К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку питання про поновлення відповідачу управлінню Пенсійного фонду України у місті Луцьку строку апеляційного оскарження постанови Луцького міськрайонного суду від 6 квітня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку про  нарахування підвищення пенсії дитині війни,

В С Т А Н О В И Л А :

13 личтопада 2009 року відповідач без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження подав апеляційну скаргу на винесену в даній справі 6 квітня 2009  року постанову Луцького міськрайонного суду після закінчення строку її  апеляційного оскарження.

В апеляційній скарзі відповідач просить поновити строк апеляційного оскарження у зв’язку з пропущенням його з поважних причин.

У задоволенні даного клопотання слід відмовити з таких підстав.    

Відповідно до частин 3, 6 статті 186 КАС України в редакції, яка діяла на той час, заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, ухвалою апеляційного суду залишаються без розгляду, якщо він за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Частиною 5 цієї статті передбачено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно з ч. 1 ст. 102 КАС України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням особи, яка бере участь у справі, у разі його пропущення з поважних причин.

Такі ж положення містяться у ст. ст. 73, 294, 295 ЦПК України.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову, яка винесена у відсутності відповідача, він отримав, як це відмічено у довідковому листі до справи (внутрішня сторінка тильної обкладинки справи), 21 квітня 2009 року, відколи можна вважати, що це судове рішення йому оголошено. Апеляційна скарга на згадану постанову, як вже зазначалось, була подана 13 листопада 2009 року більше ніж через 6 місяців після отримання цієї постанови, тобто з пропуском встановленого законом строку апеляційного оскарження цього судового рішення, якщо навіть рахувати початок його перебігу з дня отримання апелянтом оскаржуваної постанови.

Оскільки судом не встановлено поважних причин пропущення зазначеного процесуального строку, у його поновленні слід відмовити, у зв’язку з чим апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.

    Керуючись ст. ст. 72 ч.2; 73; 294 ЦПК України, колегія суддів

У  Х  В  А  Л  И  Л  А :

Відмовити відповідачу управлінню Пенсійного фонду України у місті Луцьку у поновленні строку апеляційного оскарження винесеної в даній справі постанови Луцького міськрайонного суду від 6 квітня 2009 року.

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку на вказане судове рішення залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до судової палати у цивільних справах Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

   

Головуючий:                                                Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація