Справа 2-256/10 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2010 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого-судді : Карповця В.В.
при секретарі : Степанчук Т.В.
з участю : позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабуся позивачки – ОСОБА_3, яка постійно проживала в АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина на будинок в якому вона проживала та земельну ділянку площею 0,76 га. для обслуговування жилого будинку та ведення селянського господарства.
Крім того бабусі належала земельна ділянка площею 3,89 га., як пай в спільній сумісній власності бувшого КСП.
Спадкоємцем за законом першої черги є батько позивачки ОСОБА_2. Інших спадкоємців крім батька позивачки немає. Але за свого життя бабуся позивачки залишила заповіт від 09 лютого 1995 року, згідно якого, усе те, що належатиме їй на день смерті вона заповіла позивачці. Позивачка вважає себе такою, що прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом з бабусею в одному будинку, була зареєстрована як жилець, доглядала бабусю та будинок.
Позивачка не маже отримати спадщину через те, що правовстановлюючі документи на вказане майно відсутні. Тому для реалізації своїх спадкових прав позивачка змушена звернутися до суду. Покійна бабуся не встигла оформити свідоцтво, хоча мала на це всі права та підстави. Даний факт підтверджується слідуючим : будинок АДРЕСА_1, згідно господарських книг Городківської сільської Ради було зареєстровано, як за власником за ОСОБА_3 Як власникові будинку ОСОБА_3 була виділена для обслуговування жилого будинку та ведення селянського господарства 0,76 га. землі. Саме це свідчить про те, що бабуся позивачки була власником спадкового будинку. Земельна ділянка була передана у приватну власність ОСОБА_3 та отримано Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку серії ЖТ № 530 від 16 грудня 1996 року. Вартість спадкового майна позивач оцінює - будинок в 15 тис грн.., земельну ділянку в 3000 грн.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, обґрунтувавши його вищенаведеними обставинами.
Відповідач в судове засідання не з’явився будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи. Від відповідача надійшла заява в якій він, позовні вимоги визнає в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечує.
Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд встановив: ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла бабуся позивачки – ОСОБА_3, яка постійно проживала в АДРЕСА_1. Позивач є спадкоємицею за заповітом складеним 19 лютого 1995 року. Вана фактично прийняла спадщину, що відкрилась після смерті бабусі, оскільки постійно проживала разом з нею в одному будинку, була зареєстрована як жилець, доглядала бабусю та будинок. До спадкового майна відносяться: жилий будинок, що в АДРЕСА_1, та земельна ділянка площею – 0,76 га. – для обслуговування жилого будинку та ведення особистого селянського господарства. Правовстановлюючі документи на вказане майно відсутні. Тому для реалізації своїх спадкових прав позивачка змушена звернутися до суду. Зазначені факти визнані відповідачем, встановлені в судовому засіданні, підтверджені дослідженими судом доказами та вважаються судом доведеними в порядку ч.1 ст. 61 ЦПК України.
Спірні правовідносини виникли з цивільних відносин та регулюються ст.ст.328 ЦК України.
Перевіривши вищенаведені докази в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 25,215, п.11 ч.4 ст. 346, 1222 ч.1, 1261, 1268 ч. 3 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 15, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок розташований в АДРЕСА_1, та земельну ділянку біля будинку площею – 0,76 га. – для обслуговування жилого будинку та ведення особистого селянського господарства, як на спадщину після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Андрушівський районний суд на протязі десяти днів після його проголошення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження або подачі апеляційної скарги без подачі заяви в той же термін, з направленням копії заяви або скарги до апеляційного суду.
С У Д Д Я :