- відповідач: Микулянич Василь Іванович
- позивач: Микулянич Ліліанна Василівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 307/2789/20
Провадження № 2/307/1413/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2020 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Стецюк М.Д., за участю секретаря судового засідання Цех Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В позовній заяві зазначила, що шлюб між нею та відповідачем було укладено 22 лютого 2011 року та зареєстровано у виконкомі Грушівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області за актовим записом №30. Від даного шлюбу в них народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Причиною розірвання шлюбу стало те, що вони не зійшлися характерами та поглядами на життя, внаслідок чого вже тривалий час разом не проживають, не ведуть спільного господарства. Кожен з них має намір влаштувати своє особисте життя. Почуттів між ними немає та подальше подружнє життя у них з відповідачем не можливе, тому просить не надавати строк для примирення, так як вони вже тривалий час разом не проживають і примирення між ними не можливе. Майновий спір відсутній. Просить шлюб між нею та відповідачем розірвати.
Позивачка в судове засідання не з`явилася, в позовній заяві зазначила про розгляд справи у її відсутності у зв`язку з виїздом на заробітки, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позовні вимоги визнає повністю, просить шлюб укладений між ним та позивачкою розірвати, а також у зв`язку з його виїздом на сезонні роботи, просить слухати справу без його участі.
На підставі ст.247 ч.2 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про розірвання шлюбу підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , сторони зареєстрували шлюб 22 лютого 2011 року, від даного шлюбу у них народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в свідоцтві про народження якого сторони вказані батьками.
Судом встановлено, що сторони припинили сімейні і подружні стосунки та не бажають їх поновлення.
Згідно ч.1 ст. 21 Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до ч.1 ст. 24 та ст. 25 Сімейного Кодексу шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі, жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частинами 3, 4 ст. 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Згідно до ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання, у тому числі за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 110, ст. 112 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно в пункті 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»: проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя».
Враховуючи подані позивачкою та відповідачем заяви – примирення вони не бажають та прагнуть розірвання шлюбу.
Фактичні обставини щодо взаємин подружжя свідчать, що розлад в сім`ї має не тимчасовий характер, а подальше спільне проживання в шлюбі стало неможливим, оскільки взаєморозуміння між сторонами втрачено, збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, а тому при таких обставинах шлюб підлягає розірванню.
Позовних вимог щодо порядку виховання та утримання неповнолітньої дитини, поділу спільного майна сторін не заявлено.
Керуючись ст.ст. 12, 247, 259, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 21, 24, 56, 104, 105, 110, 112 СК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який зареєстровано 22 лютого 2011 року виконкомом Грушівської сільської ради Тячівського району Закарпатській області, актовий запис №30 - розірвати.
Позовних вимог щодо порядку виховання та утримання неповнолітьої дитини, поділу спільного майна сторін не заявлено.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду в 30-денний строк з дня його проголошення (складання), при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу 13 «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Відомості про учасників справи:
Позивачка – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка та жителька АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 .
Відповідачка – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець та житель АДРЕСА_2 , України.
Суддя: М.Д. Стецюк
- Номер: 2/307/1413/20
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 307/2789/20
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Стецюк М.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2020
- Дата етапу: 24.09.2020
- Номер: 2/307/1413/20
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 307/2789/20
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Стецюк М.Д.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2020
- Дата етапу: 04.11.2020