Судове рішення #8978979

                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                   ПОСТАНОВА

                                                             ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2010 року                           селище Верховина      справа № 2-а-65/10

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі:     головуючого-судді     Атаманюка Р.І., з участю

секретаря                         Ласкурійчук С.І.,

позивача                                            ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до  відповідачів: управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області, інспектора ДПС Верховинського ВДАІ прапорщика міліції Луканя Михайла Володимировича про визнання протиправною та скасування  постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

                                                                  ВСТАНОВИВ:

 

     

ОСОБА_1 звернувся до  Верховинського районного суду з позовом до управління ДАІ УМВС України в Івано-Франківській області, інспектора ДПС Верховинського ВДАІ прапорщика міліції Луканя М.В.  про скасування   постанови  серії АТ № 079739 від 10.03.2010 року  про притягнення до адміністративної відповідальності.  

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 10.03.2010 року інспектор ДПС  Верховинського ВДАІ прапорщик міліції Лукань М.В. склав протокол та виніс постанову про притягнення його адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП. Вважає дії інспектора ДАІ незаконними, оскільки  10.03.2010 року в селищі Верховина по вул. Гуцульського повстання поставив на стоянку свій автомобіль на відстані більш ніж 10 м до перехрещення доріг, про що і пояснив інспектору ДАІ. Однак відповідач його пояснення до уваги не прийняв та без жодних доказів про порушення правил дорожнього руху склав протокол та виніс  незаконну постанову про накладення штрафу в розмірі 340 грн.   Просить скасувати  постанову  серії АТ № 079739  від 10.03.2010 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

            Відповідачі  не з'явились в судове засідання, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомили.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази,  вважає, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав.

У протоколі серії АТ № 082867   вказано, що ОСОБА_1 10.03.2010 року   о 13 год. 16 хв. в смт.Верховина на перехресті вул.Гуцульського повстання та вул.Грушевського керуючи автомобілем марки «ВАЗ-2108», номерний знак НОМЕР_1  порушив правила зупинки та стоянки, а саме зупинив свій транспортний засіб та поставив на стоянку менш ніж 10 м до перехрещення доріг, чим порушив п.п.15.9,15.10 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.122 КУпАП.

В протоколі зазначено, що ОСОБА_1  від  підпису протоколу   та пояснень відмовився.

Цього ж дня  інспектором ДПС Верховинського ВДАІ прапорщиком міліції Луканем Михайлом Володимировичем винесено постанову серії АТ № 079739 про накладення на позивача адміністративного стягнення за ч.1 ст.122 КУпАП у  виді штрафу в розмірі 340 грн.

Згідно із ст. 256 КУпАП  у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості.

 Протокол підписується особою, яка склала і особою, яка притягується до адміністративної  відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

 Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Згідно п.4.2  "Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", затвердженої  наказом МВС України № 77 вiд 26.02.2009 року у  разі  відмови  порушника  від  підписання   протоколу   про   адміністративне   правопорушення  в протоколі робиться  запис  про  це,  який  засвідчується  підписом свідків.

В протоколі серії АТ №082867 від 10.03.2010 року зазначено, що водій від підпису   та пояснень відмовився, однак даний запис підписами свідків не засвідчено.

У відповідності із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про                                                        адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою, якою ведеться провадження ;оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про її своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи  і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

  У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У нашому випадку відповідачі не надали заперечення проти позову, в судове засідання не з'явились. Позивач факт порушення Правил дорожнього руху 10.03.2010 року  в смт.Верховина по вул.Гуцульського повстання  заперечив.

Будь-яких інших доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, крім протоколу, який складено із порушенням вимог КУпАП і  внаслідок цього не може бути належним доказом, немає.

При таких обставинах суд вважає, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, а тому на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю і як наслідок його позовні вимоги підлягають задоволенню.

         На підставі ст. ст. 18,71,99,100,102,158- 163 КАС України, ч.1ст. 122, п. 1 ст. 247, ст.ст. 251,254,256,258,268 КУпАП, "Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", затвердженою  наказом МВС України № 77 вiд 26.02.2009 року, суд, -

                                                                 ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Постанову серії  АТ № 079739 від 10.03.2010 року, винесену інспектором ДПС Верховинського ВДАІ прапорщиком міліції Луканем Михайлом Володимировичем про накладення  адміністративного стягнення - штрафу в розмірі 340 грн. на ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КУпАП - скасувати.

      Провадження по справі про адміністративне правопорушення проти ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до  Львівського Апеляційного адміністративного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення і з подачею апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви.

    Головуючий:                                 Р.І. Атаманюк

                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                   ПОСТАНОВА

                                                             ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                  (вступна та резолютивна частини)

28 квітня 2010 року                           селище Верховина      справа № 2-а-65/10

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі:     головуючого-судді     Атаманюка Р.І., з участю

секретаря                         Ласкурійчук С.І.,

позивача                                            ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до  відповідачів: управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області, інспектора ДПС Верховинського ВДАІ прапорщика міліції Луканя Михайла Володимировича про визнання протиправною та скасування  постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

                                                                  ВСТАНОВИВ:

 

     

         На підставі ст. ст. 18,71,99,100,102,158- 163 КАС України, ч.1ст. 122, п. 1 ст. 247, ст.ст. 251,254,256,258,268 КУпАП, "Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", затвердженою  наказом МВС України № 77 вiд 26.02.2009 року, суд, -

                                                                 ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Постанову серії  АТ № 079739 від 10.03.2010 року, винесену інспектором ДПС Верховинського ВДАІ прапорщиком міліції Луканем Михайлом Володимировичем про накладення  адміністративного стягнення - штрафу в розмірі 340 грн. на ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КУпАП - скасувати.

      Провадження по справі про адміністративне правопорушення проти ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до  Львівського Апеляційного адміністративного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення і з подачею апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви.

    Головуючий:                                 Р.І. Атаманюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація