Судове рішення #8971222

Справа № 2-2284/09

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

(заочне)

21 липня 2009 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:

головуючого - судді Литвиненка І.Ю.

при секретарі - Севідовій Л.Ю.,

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до відповідача - ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що з відповідачем перебуває у шлюбі з 30 березня 2005 року. Від шлюбу має неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З листопада 2007 року вони шлюбних відносин не підтримують, оскільки через часті сварки з різних побутових причин втратили почуття любові та поваги одне до одного. Спільне проживання у шлюбі вважає неможливим. Спірного майна не мають. Дитину, після розірвання шлюбу, прохає залишити проживати з нею. Витрати, пов’язані із реєстрацією розірвання шлюбу, просить покласти на відповідача.

У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала, прохала позов задовольнити у повному обсязі. Пояснення надала аналогічні тексту позовної заяви.

Відповідач належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду справи, але до суду не з’явився, письмових заяв та клопотань суду не надав (а.с. 14). Позивач не заперечувала проти судового розгляду справи за його відсутності. З цих підстав суд, спираючись на норми ст. ст. 169,224 ЦПК України, розглянув справу у заочному порядку та ухвалив рішення.

Заслухавши пояснення позивача та перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, у межах наданих, суд приходить до висновку, що позов підтверджений та підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що сторони 30 березня 2005 року уклали шлюб у Центральному відділі реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції, актовий запис № 191 (а.с. 5). Від шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження (а.с. 6). Шлюбно-сімейні відносини не підтримують. Судові витрати по справі становлять 16 гривень (а.с. 2-3).

Майновий спір у сторін відсутній.

Згідно зі ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про те, що подальше подружнє життя та збереження сім'ї неможливе. Тому позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105,110,112 СК України, ст. ст. 5,10,60,62,169,208,212-215,218,224 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити у повному обсязі.

Шлюб, зареєстрований 30 березня 2005 року у Центральному відділі реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції, актовий запис № 191, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженим у м. Полтаві та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженою у м. Полтаві, - розірвати.

Неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з матір'ю - ОСОБА_1.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути зі ОСОБА_2 20 гривень державного мита. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Стягнути зі ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі у сумі 16 гривень

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання заяви на апеляційне оскарження протягом 10 днів після його проголошення з подачею апеляційної скарги, яку може бути подано протягом 20 днів 30 дня подання заяви про апеляційне оскарження, через суд першої інстанції.

Рішення набирає законної сили протягом 10 днів 30 дня його проголошення, якщо не буде оскаржено у встановленому законом порядку.

Заочне рішення може бути переглянуто Октябрським районним судом м. Полтави за заявою відповідача, яку може бути подано до суду протягом 10 днів 30 дня отримання ним копії рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація