справа 2-3896\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2009 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Хіль Л.М.
при секретарі Гречка Є.В.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Полтаві справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві Ради, КП Полтавське Бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» про визнання права власності на самочинне будівництво,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 9.04.2009 року звернувся до суду з вищевказаним позовом.
В позові позивач прохає визнати за ним право власності на самочинно збудовані: сіни «а2», ґанок «аЗ», гараж «Г», сарай «г», розташовані за адресою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що його батькові ОСОБА_2 була надана земельна ділянка для будівництва домоволодіння по АДРЕСА_1. Договір про безстрокове користування земельною ділянкою укладено 29.08.1961 року. В 1969 році його батьки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 своїми силами та за свої спільні кошти на вказаній земельній ділянці побудували житловий будинок з надвірними побудовами. На протязі 1971-1974 років батько своїми силами та за свої кошти, з метою покращення житлових умов своєї сім'ї та підвищення благоустрою будинку, добудував сіни « а 2», крильце «а 3», гараж «Г», сарай «г». ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер і після його смерті відкрилася спадщина, що складалася з житлового будинку з надвірними побудовами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Інші спадкоємці відмовились від спадщини на його користь. 05 вересня 2008 року він отримав свідоцтво про право на спадщину за законом. При реєстрації права власності на нерухоме майно в КП БТІ «Інвентаризатор» дізнався про те, що частина побудов являються самочинно збудованими будівлями. Самочинно збудованими будівлями являються: сіни « а 2», ґанок «а 3», гараж «Г», сарай «г». Згідно до акту обстеження Головного Управління у справах містобудування та архітектури м. Полтави від 22.06.2004 року, Головне Управління вважає можливим дозволити ОСОБА_2 зареєструвати самочинні побудови. Згідно заяви від виконавчого комітету Октябрської районної ради та сусідів заперечень щодо узаконення вказаних самочинних побудов не має.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав повністю, просив його задовольнити, всі викладені обставини та обґрунтування в своєму позові підтримує.
Від відповідачів виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві Ради, КП БТІ «Інвентаризатор» надійшли листи про розгляд справи у їх відсутність, з позовними вимогами згодні.
За таких обставин, суд врахувавши згоду на задоволення позову всіх учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю по наступним підставам.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_1 набув права власності на спадкове майно після померлого батька ОСОБА_2, а саме на будинок з надвірними будівлями, розташований за адресою АДРЕСА_1 на земельній ділянці Державного фонду. Згідно технічного паспорту на території земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1 самочинно побудовані будівлі, а саме: сіни «а2», ґанок «а3», гараж «Г», сарай «г». Згідно акту обстеження від 22.06.2004 року домоволодіння по АДРЕСА_1 Головне управління у справах містобудування і архітектури вважає за можливе дозволити власнику домоволодіння ОСОБА_2 зареєструвати сіни «а2», ґанок «а3», гараж «Г», сарай «г».
Згідно до ч. 3 ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що їй була відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Відповідно до ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника ( користувача) земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Суд приходить до висновку про відсутність порушень прав інших осіб при самочинній побудові вказаних об’єктів, що підтверджується доказами у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 209, ст. 214, ст. 215 ЦПК України, ст. 376 ЦК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудовані сіни «а2», ґанок «а3», гараж «Г», сарай «г», що знаходяться за адресою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду шляхом подачі заяви про його оскарження в строк 10 днів після його проголошення та в наступному поданням апеляційної скарги в строк 20 днів.