Справа №3-3103/09
ПОСТАНОВА
13 серпня 2009 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду Литвиненко І.Ю., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроджена у с Полузір’я, Новосанжарського району, громадянки України, працюючої головним бухгалтером ВАТ «Керамік»,
ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешкає у АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
24 липня 2009 року працівником ДПІ у м. Полтаві складено протокол про адміністративне правопорушення № 9100000649 стосовно ОСОБА_1, про вчинення нею правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, з тих підстав, що вона порушила порядок ведення податкового обліку: завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у 1 кварталі 2009 року; занижено податок на додану вартість за березень 2008 року; занижено податок з доходів фізичних осіб до бюджету за 2008,2009 роки.
Згідно з ч. 1 ст. 38 КпАП України, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці 30 дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці 30 дня його виявлення. У відповідності до ч. 2 цієї статті КпАП України, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці 30 дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці 30 дня його виявлення.
Як зазначено у акті виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 20 липня 2009 року, яка проводилась за період часу з 01.10.2007 року по 31.03.2009 року, при провадженні господарської діяльності ОСОБА_1 порушила вимоги податкового законодавства України за 2008 рік та 1 квартал 2009 року.
Триваючим є правопорушення, коли діяння (дія чи бездіяльність), ознаки якого передбачені відповідною статтею КпАП України, безперервно здійснюється (триває) протягом невизначеного часу. Продовжуваним є правопорушення, яке складається з двох і більше тотожних дій. ОСОБА_1 порушила вимоги чинного податкового законодавства у 2008 році та 1 кварталі 2009 року. Ці правопорушення не продовжувалися протягом невизначеного часу, і тому є продовжуваними, а не триваючими. З часу вчинення нею правопорушень на момент розгляду справи пройшов строк більше, ніж три місяці, який відліковується з останнього дня кварталу, у якому вчинено правопорушення - з 31 березня 2009 року.
З цих підстав приходжу до висновку про неможливість притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчиненні нею правопорушення у зв’язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 163-4,247,276,277,283,284 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, закрити за закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним працівником, її захисником, шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду протягом десяти днів 30 дня її винесення, а також протягом цього строку на неї може бути внесено протест прокурором.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.