Судове рішення #8970767

Справа № 2-а-124/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2009 року Октябрський районний суд м. Полтави

в складі головуючого судді Кузнєцової О.Ю.

при секретарі Васейко Ю.Г.

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтави адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до старшого лейтенанта ІДШ взводу супроводження Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Харківській області Лисокобилко Вадима Віталійовича про оскарження постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, у якій прохав скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 14 січня 2009 року серії АХ номер 027850, винесеної старшим інспектором Лисокобилко В.В. взводу супроводження УДАІ ГУМВСУ в Харківській області про стягнення з нього штрафу у розмірі 300 (триста) гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що 14 січня 2009 року, він, знаходячись у справах у м. Харкові, керуючи автомобілем ВАЗ 21114, здійснивши вимушену аварійну зупинку, був оштрафований працівником ІДЛІ взводу супроводження УДАІ ГУМВС України в Харківській області ст. лейтенантом Лисокобилко В.В. на 300 (триста) грн., про що останній склав протокол про адміністративне правопорушення і постанову по справі про адміністративне правопорушення про стягнення 300 грн. штрафу.

Вказав, що ст. лейтенант Лисокобилко В.В. неповно з’ясував обставини ситуації, що мають значення для справи, а саме те, що він здійснив вимушену зупинку в зв’язку з тим, що у керованого ним автомобіля закипів двигун і автомобіль не міг безпечно рухатися далі без подальшого технічного налагодження його функцій. Для того, щоб налагодити нормальну роботу двигуна потрібен був тосол, після зупинки він увімкнув аварійну світлову сигналізацію авто і вийшов щоб придбати вищевказаний «тосол», тим часом в машині залишався його батько - ОСОБА_3, який є свідком всіх вищеописаних подій. Повернувшись за 5-10 хвилин він побачив працівників ДАІ, які незважаючи на обставини склали протокол і постанову про адміністративне правопорушення.

Данні факти стали підставою звернення до суду.

У судовому засіданні позивач позов підтримав. Пояснення надав аналогічні змісту позовної заяви.

Відповідач в судове засідання не з’явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи і не повідомив суд про причини неявки. Вимогу суду про надання матеріалів, на підставі яких позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності не надав.

У відповідності до вимог ст. 128 КАС України суд розглядає справу у відсутність відповідача.

Судом встановлено, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 14 січня 2009 року ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ - 21114 д/н/з НОМЕР_1 та здійснив зупинку в зоні дії дорожнього знаку 3.34 « Зупинка заборонена » / а.с. 6/.

Постановою від 14 січня 2009 року серії АХ номер 027850 на ОСОБА_1 було накладено штраф у розмірі 300 (триста) гривень / а.с. 5/.

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення, 14 січня 2009 року ОСОБА_1 вказав, що він здійснив вимушену зупинку в зв’язку з тим, що у керованого ним автомобіля закипів двигун і автомобіль не міг безпечно рухатися далі без подальшого технічного налагодження його функцій. Для того, щоб налагодити нормальну роботу двигуна потрібен був тосол. Після зупинки він увімкнув аварійну світлову сигналізацію автомобіля і вийшов щоб придбати вищевказаний «тосол».

Відповідно до ст. 9 ч. 1 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Враховуючи, що в діях позивача відсутня винна дія, у невстановленому місці він зупинився у зв’язку з неможливістю продовжувати рух автомобілем та відповідачем в супереч вимог' ст. 71 ч. 2 КАС України не надано доказів правомірності притягнення відповідача до адміністративної відповідальності, суд позов задовольняє.

Судові витрати у розмірі 3 гривні 40 копійок віднести на рахунок держави. Керуючись ст. ст. 159 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Постанову АХ 027850 від 14 січня 2009 року, винесену старшим лейтенантом ІДПІ взводу супроводження Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в Харківській області Лисокобилко Вадима Віталійовича у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КпАП України та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 300 гривень - скасувати.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з наступною подачею апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження до суду першої інстанції.

Постанова набирає законної сили після спливу строку на подачу заяви про апеляційне оскарження якщо така заява не буде подана.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація