Справа № 2-2215\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 травня 2009 року Октябрський районний суд м. Полтави
в складі головуючої судді Кузнєцової О.Ю.
при секретарі Васейко Ю.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтави цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа Четверта полтавська державна нотаріальна контора, КК ПТБІ « Інвентаризатор» про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 3вернулися до суду з позовом, де прохають визначити розмір часток у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 за ними, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та померлим ОСОБА_6, визнавши, що частки кожного співвласника становлять по 1\6 частині.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказали, що їм та ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та померлому ОСОБА_6, належить на підставі свідоцтва про право власності квартира АДРЕСА_2.
Після смерті ОСОБА_6 не можуть оформити свої спадкові права, оскільки не визначені частки кожного з співвласників.
Сторони та представники третіх осіб в судове засідання не з’явилися, будучи повідомленими про день та час розгляду справи, надали заяви з проханням слухати справу у їх відсутність. Відповідно до ст. 169 ЦПК України, суд розглядає справу у відсутність нез’явившихся осіб за наявними в матеріалах справи доказами.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого відділом приватизації житла 6 квітня 1993 року, квартира АДРЕСА_2 належить на праві приватної, спільної сумісної власності ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 /а.с. 6/.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 7/.
Ст. 370 ч.2 ЦК України передбачає, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Оскільки, як встановлено в судовому засіданні, між позивачами, відповідачами та померлим ОСОБА_6 не було домовленості щодо збільшення чи зменшення розміру часток когось із співвласників, суд вважає, що їх частки є рівними та становлять по 1\6 частині.
Аналізуючи встановлені фактичні обставини справи та вимоги діючого законодавства, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 10,11,60,208,209,212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити у повному обсязі.
Виділити частки у приватній спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_2 по 1/6 частині кожному співвласнику - ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду та наступною подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до суду першої інстанції.
Рішення набирає законної сили після спливу строку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.